Apis pokonał Victorię. Za nami 11.kolejka w czwartej lidze

Grzegorz Bereziuk
Za nami 11. kolejka w czwartej lidze. Nie było niespodzianki w meczu Apisu Jędrzychowice z Victorią Ruszów, choć beniaminek walczył dzielnie. Punkt zdobył natomiast Włókniarz Mirsk.

Po pierwszej połowie w Jędrzychowicach pachniało niespodzianką, bo faworyzowany Apis nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę beniaminka z Ruszowa. W przerwie trener Gerard Jurewicz poinformował swoich podopiecznych, że mecz sam się nie wygra. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Nie minęło 5 minut po zmianie stron było już 2:0. Najpierw golkipera Victorii pokonał Piechno, a po chwili z rzutu karnego podwyższył Baszak. To podłamało przyjezdnych, którzy popełniali sporo błędów. Kolejne gole padły po godzinie gry. Na listę strzelców ponownie wpisał się Piechno, a w 68. minucie rezultat na 4:0 ustalił Kurianowicz.

Przed meczem ze Spartą Rudna zespół trenera Jarosława Wichowskiego (po rozmowach z zarządem zdecydował się nadal pracować w klubie) miał swoje problemy. W barwach Włókniarza zabrakło choćby braci Szczęsnych, a kilku graczy musiało wyjść na boisko z urazami. W związku z tym kolejni młodzi zawodnicy mieli okazję do debiutu w seniorskiej drużynie. - Kończyliśmy mecz z pięcioma młodzieżowcami na boisku. Wszyscy dali radę i zdobyli cenne doświadczenie - powiedział popularny „Wicher”. Odnośnie samego meczu żadnej ze stron nie udało się stworzyć stuprocentowej okazji do zdobycia gola. Było sporo walki, a gra toczyła się głównie w środku pola. Po meczu z podziału punktów z uwagi na swoje kłopoty bardziej zadowoleni byli miejscowi.

W innych meczach: Sparta Grębocice - BKS Bolesławiec 0:1, Orla Wąsosz - Prochowiczanka Prochowice 3:5, Stal Chocianów - Górnik Złotoryja 1:1, AKS Strzegom - Chrobry II Głogów 5:0, Orkan Szczedrzykowice - Odra Ścinawa 2:2.