Lotnik Jeżów Sudecki został został mistrzem jesieni

HAK
Grzegorz Bereziuk
Dobiegła końca rywalizacja w klasie okręgowej. Zimę w fotelu lidera spędzi Lotnik Jeżów Sudecki, który na półmetku sezonu na podium wyprzedza Gryfa Gryfów Śl. oraz Nysę Zgorzelec.

Lotnik pojechał do Lubania na mecz z Łużycami bronić pozycji samodzielnego lidera. Cel osiągnął, choć prowadzenie z osłabionymi Łużycami objął dopiero w 39. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się niezawodny Białkowski. Dość szybko po zmianie stron drugiego gola dla jeżowian zdobył Piwiński. Dzięki temu goście mogli skupić się na kontrolowaniu przebiegu meczu i dowieźli bezpieczny wynik do końca.

Drugi w tabeli Gryf grał z Woskarem. Zespołowi trenera Daniela Koko z zespołem ze Szklarskiej Poręby w ostatnich latach grało się ciężko. Nie inaczej było także tym razem, ale ostatecznie Gryf sobie poradził. Wynik spotkania w 54. min otworzył Cieślak. Tuż przed końcem Dubiela pokonał rezerwowy Włodarek. Gości stać było na kontaktowe trafienie grającego prezesa Krzysztofa Jahna, ale na więcej gościom zabrakło czasu.

Po wysokiej porażce w Leśnej zespół ze Zgorzelca szybko chciał odreagować. Okazja wydawała się dobra, bo do przygranicznego miasta zawitał beniaminek z Bolkowa. Gospodarzy na prowadzenie w 21. min wyprowadził Wójcik. Na kolejnego gola kibice czekali do 73 minuty. Wówczas prowadzenie Nysy podwyższył Iwanowski. Piast odpowiedział niespełna 5 minut później kiedy bramkarza Nysy pokonał Szczepański. W 81. min atmosferę uspokoił Smółka, pewnie egzekwując rzut karny.

Wyniki 15. kolejki: Zgorzelec - Bolków 3:1 (1:0), Kamienna Góra - Leśna 2:0 (1:0), Lubań - Jeżów Sudecki 0:2 (0:1), Gryfów Śl. - Szklarska Poręba 2:1 (0:0), Bogatynia - Warta Bolesławiecka 5:0 (3:0), Lubomierz - Radzimów 6:2, Świerzawa - Nowogrodziec 2:2 (2:1), Pieńsk - Wykroty 2:5 (2:2).