Ósma porażka koszykarzy z PGE Turów Zgorzelec

Grzegorz Bereziuk
Dobra gra Camerona Ayersa nie wystarczyła PGE Turowowi do pokonania GTK.
Dobra gra Camerona Ayersa nie wystarczyła PGE Turowowi do pokonania GTK. Grzegorz Bereziuk
PGE Turów notuje spadek formy. Tym razem przegrał w Gliwicach z GTK. To ósma porażka zgorzelczan w sezonie. A tymczasem w środę w Zgorzelcu mecz z Asseco Gdynia (g. 18.30).

W 3. kolejce bieżącego sezonu PGE Turów rozbił beniaminka z Gliwic 120:86. Gospodarze liczyli na zmazanie plamy i chcieli wziąć rewanż. GTK rozpoczął z animuszem i po akcji Jonathana Williamsa było 16:9 dla miejscowych. Zespół z Gliwic nie zwalniał tempa i w 12. min gry wygrywał już 22:11. W tym momencie meczu siedmiu graczy GTK miało już zdobycz punktową na swoim koncie. PGE Turów próbował się ratować rzutami z dystansu, ale szwankowała jednak skuteczność. Dopiero Cameron Ayers dopiął swego i dał sygnał PGE Turowowi do odrabiania strat. Zgorzelczanie próbowali i w 17. min gry po trójce Jakuba Patoki zbliżyli się do rywali na 2 punkty (30:32). Ostatecznie po 20 minutach rywalizacji GTK udało się nie tylko obronić, ale i powiększyć zaliczkę. Tuż przed końcem za 3 pkt. trafił Lukas Palyza i obie ekipy dzieliło 5 oczek (39:34).

Po zmianie stron oba zespoły szły łeb w łeb, ale to gospodarze głównie utrzymywali się na prowadzeniu. Duża w tym zasługa Jonathana Williamsa. Ale PGE Turów nie odpuszczał i w końcówce przedostatniej kwarty dogonił swoich przeciwników. Po wolnych Karolisa Petrukonisa był remis po 60. W ostatniej kwarcie zielono-czarni wyszli na 4-punktowe prowadzenie (62:66). Wydawało się, że pójdą za ciosem i przejmą inicjatywę. Nic takiego jednak się nie stało. Gospodarze grali z werwą i szybko odrobili straty. Ostatecznie wygraną GTK 82:78 (18:11, 21:23, 21:26, 22:18) przypieczętował Maverick Morgan . Skład Turowa: Ayers 18 (2), Petrukonis 16, Camphor 11 (1), Balmazović 11 (2), Borowski 10 (1), Waldow 9, Patoka 3 (1), Jarecki 0, Koelner 0, Bochno 0.