Uczelnie wyższe i oferty studiów na rok 2018/2019. Jakie są nowości? jaki kierunek warto wybrać. Czy ten, który jest modny? Sprawdziliśmy dla Was.Politechnika Wrocławska

Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej rusza 15 maja. Jak informuje Andrzej Charytoniuk z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej, uczelnia nie przygotowała na rok akademicki 2018/2019 nowych kierunków. W ramach tegorocznego naboru uczelnia ma przygotowanych ponad 6300 miejsc dla studentów I stopnia studiów stacjonarnych.

Uniwersytet Przyrodniczy

Na studia stacjonarne I stopnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przyjmie ponad 2,5 tysiąca osób. Na pięciu wydziałach (Wydz. Biologii i Hodowli Roślin, Wydz. Inżynierii, Kształtowania Środowiska i Geodezji, Wydz. Medycyny Weterynaryjnej, Wydz. Biotechnologii i Nauk o Żywności, Wydz. Przyrodniczo-Technologiczny) uruchomionych zostanie 27 kierunków.

Uczelnia, co prawda nie otwiera w tym roku nowych kierunków studiów I stopnia, ale dla studentów studiów magisterskich (czyli na II stopniu) ma dwie bardzo atrakcyjne propozycje: polsko-chińskie specjalizacje na zootechnice i ogrodnictwie. Kończą się one podwójnym dyplomem: Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Hunan Agriculture University w Changshy w Chinach. Niezmiennie w ostatnich latach najpopularniejszym (ok. 8 kandydatów na jedno miejsce) kierunkiem na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu była weterynaria (prowadząca studia także w języku angielskim).

Ta popularność ma swoje uzasadnienie nie tylko w doświadczeniu i tradycji – Wydział Medycyny Weterynaryjnej istnieje przeszło 70 lat.

– Nie da się z całą pewnością powiedzieć jakie będą zawody przyszłości, ale da się określić najpoważniejsze wyzwania, przed którymi stoi ludzkość. Wśród nich potrzeba wyżywienia, konieczność pozyskania energii, czy wreszcie ratowanie środowiska naturalnego planety. A właśnie tym wszystkim zajmujemy się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – mówi prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

- Nieustannie inwestujemy w infrastrukturę, dzięki czemu nasi absolwenci nie przeżywają szoku wchodząc na przykład do nowoczesnych fabryk. Jesteśmy obecni w biznesie – od lat współpracujemy z szeroko pojętą branżą rolno-spożywczą, wiemy czego potrzebuje gospodarka i przygotowujemy naszych studentów do radzenia sobie w niej.

Jeśli więc młodzi, zdolni ludzie chcą w przyszłości mieć realny wpływ na to w jakim świecie żyją, to studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, są dla nich dobrym wyborem – uważa prof. Tadeusz Trziszka.

O kolejnych uczelniach CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!