Trwają rozgrywki młodzieżowe w piłce nożnej. Świetnie radzi sobie Włókniarz Leśna

Grzegorz Bereziuk
Trwają rozgrywki młodzieżowe w piłce nożnej. W klasie okręgowej juniorów starszych znakomicie radzi sobie Włókniarz Leśna, który z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli.

W minionym tygodniu drużyna trenera Łukasza Kopki wygrała dwa spotkania. Najpierw udała się na mecz do Lubania z niepokonanymi wówczas Łużycami. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Włókniarz pod wodzą trenera Łukasza Kopki częściej utrzymywał się przy piłce, sprawiał lepsze wrażenie i zasłużenie wygrywał 2:0 po golach zdobytych przez Franciszka Fedorowicza (21 minuta) i Maksa Kwiatkowskiego (44 minuta).

Po zmianie stron inicjatywę posiadał zespół trenera Grzegorza Michońskiego, ale nie przekładało się to na klarowne okazje do zdobycia gola. Duża w tym zasługa zespołu z Leśnej, który mądrze bronił dostępu do własnej bramki. Włókniarz wystąpił w składzie: Roskowiński – Borysiewicz, Dziemidowicz, Dobrzański, Senkowski, Heller, Fedorowicz, Kuźniar, Czeczot, Kwiatkowski, Pulikowski oraz Matela, Teske, Grzmil, Gola, Rękas, Pełka, Zambrzycki. Z kolei w minioną sobotę drużyna z Leśnej podejmowała Chrobry Nowogrodziec. Goście dzielnie trzymali się do 56 minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Karol Socha. Gospodarze poszli za ciosem i w 73. minucie podwyższyli prowadzenie. Wówczas bramkarza Chrobrego pokonał Mateusz Gola. Dwie minuty później niefortunna interwencja przytrafiła się Damianowi Szewczykowi, który zaskoczył swojego bramkarza i Włókniarz wygrał 3:0.

Leśnianie z kompletem punktów (bilans bramek 17-3) samodzielnie prowadzą w tabeli. Kolejne ekipy - Łużyce Lubań i Nysę Zgorzelec - wyprzedzają o 5 pkt. Kolejne spotkanie Włókniarz rozegra w Mirsku z tamtejszym Włókniarzem (sobota, godzina 11), który ostatnio zremisował z Łużycami 2:2