XCM Miłosna # 4. Pierwszy triumf kwidzynianina i mnóstwo dzieciaków na starcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

XCM Miłosna to jedna z najfajniejszych imprez organizowanych w Kwidzynie. Głównie dlatego, że jest organizowana przez zapaleńców i dla zapaleńców, bo trzeba naprawdę wielkiej siły i równie wielkiej fantazji, by ścigać się po trasie takiej, jak ta wytyczona w lasach wokół Miłosnej, czyli bardzo trudnej i wymagającej technicznie. W XCM Miłosna nawet wyścig juniorów nie należy do łatwych...

W czwartej edycji XCM Miłosna na starcie stanęło ponad 120 zawodników i zawodniczek, którzy do wyboru mieli dwa dystanse - ok. 19 km i ok. 38 km. Oczywiście ze względu na skalę trudności większość zdecydowała się przejechać jedno kółko, ale 30 panów i 3 panie pokonały dłuższy dystans. Co ciekawe w tym gronie był tylko jeden kwidzynianin, Dominik Sudoł. Najlepszy na tym dystansie okazał się Bartosz Koniuszewski (Oldschool MTB Gdańsk), a na podium stanęli jeszcze Leszek Jezierski (Wheel Brothers Grudziądz) 2:02:19 oraz Rafał Szturo (SISU-OWB team Lubicz). Wśród pań najlepsza okazała się Kasia Łysek z Gdańsk.

W wyścigu na 19 km zawodników zdecydowanym faworytem był ubiegłoroczny zwycięzca Damian Ciba (TA Ko Team Rumia), który jednak w połowie dystansu miał defekt i nie zdołał już odrobić strat do Grzegorza Podgórskiego (Cyklo Kwidzyn), który jako jedyny pokonał jedno okrążenie w czasie poniżej godziny. Dodajmy, że to pierwszy kwidzynianin, który stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi na metę przyjechał Damian Ciba, a trzeci był kolejny zawodnik Cyklo, Kacper Przekwas. O znakomitym występie miejscowych świadczy jeszcze fakt, że oprócz wspomnianej dwójki w pierwszej "10" znalazło się jeszcze trzech innych kwidzynian.

Oczywiście mnóstwo okazji było w trakcie wyścigu dzieci (małe rowerki, biegowce, rowery z bocznymi kółkami) oraz w wyścigu juniorów, gdzie na starcie stanęło 70 dziewcząt i chłopców. Tu również do wyboru były jedna lub dwie pętle, które były znacznie krótsze, niż w przypadku dorosłych, ale równie wymagające.

Po raz kolejny wielkie brawa należą się również organizatorom z Cyklo Kwidzyn i wszystkim, którzy ich wspierają. W wyścigu, w którym nie ma żadnej opłaty startowej, dzięki licznym sponsorom są atrakcyjne nagrody i medale dla wszystkich, a imprezie towarzyszy fajna oprawa. Brawo!