Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bogatynia: rok służby zdrowia

TOK
TOK
W Bogatyni postanowili, że skoro na razie nie ma mowy o połączeniu miejscowego szpitala z placówką w Zgorzelcu, to trzeba bardziej niż do tej pory zająć się lokalną służbą zdrowia. Dlatego rok 2013 został ustanowiony w Bogatyni rokiem służby zdrowia.

Oznacza to, że wszelkie działania organizacyjne i finansowe związane z działalnością medycznych placówek będą dla gminy najważniejsze. Burmistrz Bogatyni Andrzej Grzmielewicz poinformował już radnych o działaniach podejmowanych w związku z koniecznością pozyskania dodatkowych pieniędzy na niezbędne remonty szpitala , w tym termomodernizację, remont bloku operacyjnego, a także odwodnienie samego budynku i zagospodarowanie terenu wokół.
Remonty i zadania inwestycyjne to nie jedyne działania związane z poprawą sytuacji w bogatyńskiej służbie zdrowia. Na zadania związane z ochroną zdrowia w budżecie gminy zapisano kwotę 4 mln zł, - w tym m.in. 2,6 mln zł szpital otrzyma jako dotację na realizację programów zdrowotnych.
Ponadto zagwarantowano fundusze na pokrycie ujemnego wyniku finansowego szpitala. - To najważniejsze zadanie po stronie samorządu. Dzięki temu możemy być pewni, że mieszkańcy Bogatyni będą mieli zagwarantowane świadczenia usług medycznych na dotychczasowym poziomie - mówi Marcin Kiersnowski, rzecznik urzędu miasta i gminy w Bogatyni.
Co zmieniają te wszystkie decyzje dla pacjentów i szpitala?
- Są gwarancją niezakłóconego funkcjonowania dla naszego szpitala, a pacjentom dają przede wszystkim poczucie pewności, że pomoc medyczna nadejdzie szybko i skutecznie - wyjaśnia Kiersnowski. Obecnie w szpitalu i w przychodniach na terenie Bogatyni wprowadzane są nowe systemy. Podejmowane są także działania, które mają przyczynić się do jak najlepszego wykorzystania zasobów szpitala i znalezienia oszczędności związanych z jego funkcjonowaniem.
Rzecznik urzędu miasta i gminy w Bogatyni podkreśla, że wprowadzanie zmian w żadnym wypadku nie dotknie pacjentów ani personelu medycznego. Nie ma mowy o cięciach wydatków przeznaczonych na leczenie pacjentów oraz wynagrodzeń pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bogatynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto