Bogatynia. Sukcesy sportowe SP nr 3 i SP nr 1

alka
Na stadionie OSiRu w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych w 3-boju LA na wynik drużyny składa się suma 5 najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników z danej szkoły w 3 konkurencjach – bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową.

Rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach są przeliczane na punkty wg tabel wielobojowych. W zawodach prawo startu posiadają dzieci urodzone w roku 2001 i młodsze.
Najlepsi zawodnicy muszą wykazać się niezwykłą sprawnością zarówno w skoku, rzucie i biegu i należą do najwszechstronniejszych sportowców w swojej kategorii wiekowej.
Najlepszą ekipą wśród dziewcząt okazały się reprezentantki bogatyńskiej „Trójki”, „srebro” wywalczyły uczennice SP 1 Bogatynia, a brązowe krążki pojechały do Porajowa.
Wśród chłopców zwyciężyła „Jedynka”, srebro przypadło „Trójce” a brąz wywalczyli chłopcy z Trzcińca.