Koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec idą jak burza!

Grzegorz Bereziuk
Znakomicie w rozgrywkach drugiej ligi radzą sobie koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec. Tym razem ekipa z przygranicznego miasta rozgromiła na wyjeździe KSK Stal Brzeg 110:35!

Zespół trenera Piotra Pietryka w pierwszym meczu rozbił Stal 138:38. W rewanżu także zanosiło się na pogrom, bo dziewczęta z Brzegu zajmują przedostatnie miejsce w tabeli (wygrały tylko jeden mecz). Od początku na parkiecie warunki dyktował team ze Zgorzelca. Pierwszą kwartę przyjezdne wygrały 17:6, a w kolejnych tylko powiększały przewagę. Świetnie grała Justyna Tudryn, którą dzielnie wspierały pozostałe zawodniczki. Efekt był taki, że do przerwy Citronex UKS wygrywał 51:20.

Po zmianie stron drużyna z przygranicznego miasta systematycznie odbierała swoim przeciwniczkom ochotę do gry. Trzecią kwartę Stal przegrała 29:7, a czwartą 30:8. Ostatecznie Citronex UKS zwyciężył 110:35 i z kompletem sześciu zwycięstw prowadzi w ligowej tabeli. Zespół ze Zgorzelca wystąpił w składzie: Justyna Tudryn 22, Barbara Łachacz 16, Patrycja Lipniacka 13, Justyna Fura 13, Agnieszka Myślak 11, Nina Łozowska 10, Wiktoria Marcinów 10, Wiktoria Kowalczuk 6, Monika Paradowska 6, Natalia Ferenc 3, Maja Śmigaj 0, Magdalena Starczewska 0. Oprócz wygranych ze Stalą w poprzednich spotkaniach Cytrynki ze Zgorzelca pokonywały MKS MOS Betard Wrocław 104:47 i 89:38, KS Wichoś Jelenia Góra 64:31 oraz Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 88:45. Kolejne mecze zgorzelczanki rozegrają na wyjeździe. 15 grudnia zagrają w Kątach Wrocławskich z drugim w tabeli Dijo Maximus, a 21 grudnia na koniec rundy zasadniczej zmierzą się w Jeleniej Górze z KS Wichoś. W obu meczach dziewczęta ze Zgorzelca będą faworytkami. Kibice liczą, że odniosą kolejne wygrane.