Koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec niepokonane w sezonie!

HAK
Koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec sezon zasadniczy 2 ligi zakończyły z kompletem zwycięstw! W ostatnim meczu w 2019 roku zespół trenera Piotra Pietryka pewnie zwyciężył w Jeleniej Górze tamtejszy KS Wichoś.

Popularne wśród swoich kibiców Cytrynki jechały do Jeleniej Góry z nastawieniem odniesienia ósmego zwycięstwa i tym samym zakończyć 2019 rok z kompletem zwycięstw. Udało się choć pierwsza połowa meczu nie zapowiadała spacerku. Drużyna trenera Piotra Pietryka zwłaszcza w pierwszej kwarcie natrafiła na twardy opór jeleniogórzanek. Te grały ambitnie i po 10 minutach przegrywały tylko 11:13. Także w drugiej kwarcie kibice w sali Szkoły Podstawowej Nr 11 oglądali twardy pojedynek. Im bliżej było przerwy tym jednak dała się zauważać rosnąca przewaga i coraz pewniejsza postawa dziewcząt z przygranicznego miasta. Te ostatecznie po 20 minutach wygrywały 38:29.

Kibice w Jeleniej Górze liczyli, że gospodyniom prowadzonym przez trenera Tomasza Pawlikowskiego wystarczy mocy także po zmianie stron. Rozczarowali się, bo Cytrynki podkręciły tempo, wymuszały na swoich rywalkach błędy i totalnie zdominowały rywalizację. Trzecią kwartę zespół ze Zgorzelca wygrał 27:11, czwartą 24:12 i cały mecz 89:52.

Tym samym Citronex UKS Basket jako jedyny zespół w II lidze nie zaznał goryczy porażki. Punkty dla lidera rozgrywek zdobyły: Tudryn 23, Fura 19, Łachacz 15, Paździerska 9, Lipniacka 6, Kowalczuk 4, Myślak 4, Żukowska 3, Łozowska 2, Marcinów 2, Paradowska 2, Ferenc. Wkrótce przed UKS prawdziwe granie. W dalszym etapie rywalizacji zespół ze Zgorzelca weźmie udział w jednym z dwóch półfinałowych turniejów. W każdym zagrają po 4 drużyny. Dwie najlepsze wywalczą awans do turnieju finałowego, z którego dwie czołowe awansują do 1 ligi.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?