Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krwiodawstwo: dramatycznie brakuje krwi!

Paulina Gadomska
Teren działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu to 11 powiatów. Z dnia na dzień, widzimy ogromny spadek osób oddających krew.

Jest to dla nas sytuacja bardzo, bardzo ciężka! Codziennie szpitale, wysyłają do nas transport po ten bezcenny lek, my natomiast za chwilę nie będziemy mogli go wydać.

Pomimo pandemii krew nadal jest bardzo potrzebna. Chorzy czekają na ten niezastąpiony lek w szpitalach.
Zawsze robiliśmy wszystko, by dawca czuł się u nas bezpiecznie. W tym trudnym dla nas czasie, jeszcze bardziej dbamy o bezpieczeństwo, poprzez właściwą dezynfekcję oraz logistykę przyjmowania dawców.

Osoby, które chcą przyjść oddać krew mogą umówić się na konkretną godzinę, aby ograniczyć kontakt z innymi Krwiodawcami dzwoniąc pod nr telefonu 74 664 63 45.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca ponad 50 kg, która w czasie ostatnich 14 dni nie była za granicą. Zwracamy koszty dojazdu do Centrum Krwiodawstwa także za paliwo.

Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności.
Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, bo krew jest teraz bardzo potrzebna.

To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”.

Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników.

Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

Czekamy na Was w Centrum Krwiodawstwa!

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdą pomoc!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bogatynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto