MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pielgrzymi ze Słowacji przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Ponad 10 tysięcy ludzi!

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Pielgrzymi ze Słowacji dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Przybyło blisko 10 tys. pątników
Pielgrzymi ze Słowacji dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Przybyło blisko 10 tys. pątników Małgorzata Pabis | Rzecznik Prasowy Sanktuarium/Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
W sobotę 4 maja do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach już po raz 17. przybyła doroczna pielgrzymka katolików ze Słowacji organizowana przez „Radio Lumen”. Uroczystej Eucharystii sprawowanej na ołtarzu polowym przewodniczył bp František Trstenský, biskup spiski. W pielgrzymce wzięło udział ponad 10 tysięcy Słowaków. W programie pielgrzymki zaplanowano koncert oraz konferencję, którą wygłosiła s. M. Clareta Fečova ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia na temat „Moje Emaus – bliskość, która uzdrawia i otwiera oczy na niebo”. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz pasterskie błogosławieństwo.

Pielgrzymów ze Słowacji przywitał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: – Cieszymy się, że po raz kolejny możemy Was witać i gościć w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata” – te słowa wybraliśmy jako hasło tegorocznego Święta Miłosierdzia. Te słowa towarzyszą nam również dzisiaj – widzimy je na ołtarzu polowym. Te słowa wypowiadamy tak wiele razy w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego, jak również na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu… Te słowa są naszym pokornym wołaniem do Boga bogatego w miłosierdzie o opiekę i ratunek dla współczesnego świata i dla każdego z nas - mówił.

Jak zauważył ks. Bielas, hasłem tegorocznego pielgrzymowania były słowa: „Droga Jezusa do Emaus w roku modlitwy przygotowującej do Jubileuszu 2025”.

– Emaus to spotkanie z Chrystusem, którego rozpoznajemy przy łamaniu chleba, na Eucharystii. W naszej Archidiecezji przeżywamy aktualnie Kongres Eucharystyczny. Zakończymy go 15 czerwca właśnie tutaj. W na rozpoczęcie nieustannej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Łagiewnikach św. Jan Paweł II napisał 19 lat temu: „Nic tak, jak eucharystyczna obecność Pana, nie uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Niech zatem ta obecność będzie dla wszystkich pielgrzymów źródłem mocy i nadziei” – powiedział Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i dodał: – Niech nasza modlitwa o miłosierdzie dla nas i całego świata będzie umocnieniem i napełni nasze serca nadzieją i pokojem, które przynosi Zmartwychwstały Chrystus. Niech Jezus Miłosierny Wam wszystkim błogosławi, a wstawiennictwo Apostołów Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Niech czas pielgrzymowania do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przynosi błogosławione owoce w Waszym życiu. Szczęść Boże! - zakończył ks. Bielas.

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto