Przegląd tygodnia w Bogatyni, najważniejsze wydarzenia od 11.07 do 17.07.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bogatyni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bogatyni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.07 a 17.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto złodziejki, które grasują po Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA, NAZWISKA)”?

Przegląd tygodnia Bogatynia od 11.07 do 17.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Oto złodziejki, które grasują po Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA, NAZWISKA)

Oto złodziejki, które pochodzą z Dolnego Śląska i nadal są na wolności. I mogą cię okraść. Widziałeś je? Zadzwoń na policję. Zobacz ich zdjęcia, imiona i nazwiska w galerii naszych zdjęć.

📢 Wesołe lata 70-te i 80-te w Zgorzelcu. Zobacz jak się żyło w przygranicznym mieście!

Ciekawi Was jak wyglądał Zgorzelec 50 lat temu? Niektóre miejsca prezentują się zupełnie inaczej niż dziś. Lata 7-te i 80-te to czas, kiedy w mieście królowały sklepy "Społem", a znakiem luksusu były zakupy w PEWEX-ie, który mieścił się przy ul. Daszyńskiego, a wiele rzeczy oglądało się tylko przez szybę. Udało nam się zebrać dużo kolorowych i czarno-białych zdjęć, żeby pokazać wam miasto z czasów bez Internetu, gdzie w sklepach zakupy można było zrobić tylko na kartki.

📢 Zapraszamy na spacer po wzgórzu Feldeberga w Zgorzelcu. Było tu jak w tajemniczym ogrodzie. Piękne miejsce!

Piękne altany, kamienne ścieżki, rzeźby, wazony, róże i jodły alpejskie. Aby dojść na szczyt, trzeba było przejść przez niezwykłe tarasy, z których każdy był inny. Dawniej wzgórze Feldberg oraz Feldberggarten to obecny Park im. Błachańca, ale po tej architekturze nic już nie pozostało. Zobacz niesamowite zdjęcia, przeczytaj bujny opis!

Tygodniowa prasówka 11.07-17.07.2021 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Uroczysta akademia z okazji Święta Policji w Pałacu w Łagowie. Burmistrz podziękował zgorzeleckim funkcjonariuszom

Z okazji Święta Policji w Pałacu Łagów pod Zgorzelcem odbyła się uroczysta akademia. Burmistrz Miasta Zgorzelec, Rafał Gronicz, podziękował zgorzeleckim funkcjonariuszom za trud wkładany na rzecz utrzymania bezpieczeństwa w mieście. Dolnośląski Komendant Wojewódzki Policji – insp. Dariusz Wesołowski podczas uroczystości wręczył policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wyróżniający się policjanci otrzymali również specjalne nagrody finansowe od samorządów z terenu powiatu zgorzeleckiego, w tym ufundowanych przez Gminę Miejską Zgorzelec.

📢 W schronisku Przylasek możesz znaleźć czworonożnego przyjaciela. Te psy polecają się do adopcji [16.07]

Do schroniska Przylasek mieszczącego się w Platerówce, trafiają bezdomne psy, które czekają tam z utęsknieniem na ciepły, bezpieczny i kochający dom. Jeśli szukasz czworonożnego przyjaciela, to dobre miejsce, aby rozpocząć poszukiwania. Zobacz na te tęskne oczy i mądre mordki. Adopcje są możliwe po wcześniejszym umówieniu się.
Tel. 600 044 362

📢 Oto milionerzy i miliarderzy z Dolnego Śląska. Zobacz, ile mają na koncie!

Oto miliarderzy i milionerzy widniejący na listach najbogatszych Polaków: właściciele firm informatycznych, farmaceutycznych, meblowych, czy spożywczych. Zobacz najbogatsze osoby na Dolnym Śląsku.

📢 Drożyzna na rynku nieruchomości w Zgorzelcu. Zobacz mieszkania do 300 000 zł. Wśród nich kawalerki, ale i cztery pokoje do kupienia

Czasy, kiedy mieszkanie w Zgorzelcu można było kupić za 100 000 zł chyba odeszły bezpowrotnie. Z tygodnia na tydzień nieruchomości drożeją i to również w czasie pandemii. Nawet ceny kawalerek są zawrotni wysokie. Przygotowaliśmy dla was zestawienie mieszkań w Zgorzelcu na sprzedaż, aktualnie znajdujących się w serwisie otodom.pl. Sprawdźcie, gdzie i za ile możecie je kupić.

📢 Zgorzelec bez podtopień, zalany Bolesławiec i Lwówek Śląski. Kilkaset interwencji strażaków tylko jednej nocy

Powalone drzewa, pozalewane ulice i pracowita noc dla strażaków z Bolesławca i Lubania. Tak można podsumować wczorajszą noc. Straty w wielu miejscach są ogromne. Dobra prawie w całości została podtopiona. Interweniowali również strażacy ze Zgorzelca.

📢 Lokomotywy mają cmentarzysko we Wrocławiu. Gdzie? Na Brochowie! Zobacz zdjęcia

Z tego miejsca wieje smutkiem - stare, niepotrzebne lokomotywy tu właśnie spędzają swoje ostatnie lata... Zobaczcie

📢 Ulice Zgorzelca na wesoło? Ich nazwy to: Radosna, Promienna i Słoneczna. Sprawdź te, których nie znasz!

W Zgorzelcu sa takie nazwy ulic, które mogą zaskoczyć. To, że każde miasto w Polsce... (no, prawie każde) ma ulicę Kościuszki, Warszawską i Chopina nie dziwi nikogo, ale między nimi skrywają się też mniej lub bardziej zaskakujące nazwy. W Zgorzelcu są to np. ulice związane ze wszystkimi porami roku i ich "wesołe" odpowiedniki, jak ulice: Radosna, Promienna czy Szczęśliwa. Pojawia się też florystyczny element: ul. Fiołkowa i Tulipanowa, a także Brzozowa i Modrzewiowa. Sprawdź, jakie jeszcze nazwy wybrano dla ulic i pomyśl, czy wiesz, gdzie się znajdują. Mieszkasz przy którejś?

📢 W Żarskiej Wsi, pod Zgorzelcem, ruszyła budowa centrum operacyjnego dla kierowców. To pierwsza taka inwestycja w Polsce

Gmina Zgorzelec będzie mogła pochwalić się inwestycją, jakiej w Polsce jeszcze nie ma. W Żarskiej Wsi, nieopodal Zgorzelca, (woj. dolnośląskie) powstaje unikalny w skali krajowej projekt branży transportowej. Przy węzłach transgranicznych w Zgorzelcu i Jędrzychowicach ruszyła budowa rozległego kompleksu Hegelmann Hub Poland, dedykowanego polskim kierowcom. Inwestycja, która w kompleksowy sposób zapewni pełne zaplecze usług dla przewoźnika, floty i kierowców, to odpowiedź na wyzwania stawiane przez kolejne regulacje unijne oraz pakiet mobilności. Sprawdźcie, jak idą prace na placu budowy! Umowy zostały podpisane.

📢 Ta synagoga to prawdziwa perełka Saksonii. Jest jedyną, która nie została zniszczona przez nazistów. Po 30 latach renowacji została otwarta

Monumentalna synagoga w Görlitz jest jednym z najbardziej imponujących przykładów budownictwa tego typu z początku XX wieku. Kamień węgielny pod jej budowę położył rabin Siegfried Freud w maju 1909 roku. Po 30 latach stopniowej renowacji budynek będzie pełnił funkcję forum kulturalnego. Wielkie otwarcie odbyło się w poniedziałek. W uroczystościach wziął udział premier Saksonii Michael Kretschemer - poinformował niemiecki dziennik MDR.

📢 Te samochody możesz kupić od komornika za fajne pieniądze. Sprawdź najnowsze licytacje z Dolnego Śląska [LIPIEC 2021]

Szukasz używanego samochodu na Dolnym Śląsku? Komornicy umieścili ogłoszenia o lipcowych licytacjach ruchomości. Auta różnych marek można teraz kupić za nieduże pieniądze. Sprawdź, co aktualnie idzie pod młotek w naszej okolicy. Możesz mieć sprawny samochód za grosze! Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: licytacje.komornik.pl. W podpisach pod zdjęciami umieściliśmy ceny aut i daty poszczególnych licytacji. Zobacz!

📢 Nastolatkowie na rynku pracy. Młodzież chce pracować na nowych zasadach

Młodzi ludzie mają zupełnie inne oczekiwania względem pracodawców niż poprzednie pokolenia. Cenią niezależność i pracę zdalną, a także nie lubią przywiązywać się do jednego pracodawcy. Zapytaliśmy ekspertkę, jak można im pomóc na rynku pracy.

📢 Tak wyglądały dawne kąpieliska w Zgorzelcu i za drugim brzegiem Nysy Łużyckiej. Dawały ochłodę w upalne dni. Zobaczcie!

Baseny i kąpieliska w okolicy Zgorzelca przyciągały tłumy dzieci i dorosłych. Były położone w różnych częściach niegdyś jednego miasta. Ludzie przychodzili tu w weekendy i dni powszednie żeby zażyć zimnej kąpieli. O części z nich na pewno słyszeliście, ale czy o wszystkich? Zobaczcie je na starych zdjęciach!

📢 Kajakami wzdłuż Nysy Łużyckiej koło Zgorzelca? Spływy w każdą niedzielę przyciągają mieszkańców amatorów wodnych szaleństw [CENNIK, MAPA]

Kajakiem przez Nysę Łużycką ciekawymi trasami? Słyszeliście o spływach kajakowych w okolicach Zgorzelca? Wodne szaleństwo to idealna alternatywa na gorące dni, których jeszcze wiele tego lata. CRT Radomierzyce zapewnia opiekę ratownika i moc atrakcji na malowniczej trasie. Sprawdźcie aktualny cennik, godzinę i miejsce startu. Macie ochotę dołączyć do amatorów spływów nurtem Nysy Łużyckiej? Do wyboru aż trzy trasy!

📢 To wciąż niezbadana perełka. Zamek Gryf otwiera swoje wrota i ukazuje oblicze turystom

Zamek Gryf mieszczący się w miejscowości Proszówka na Dolnym Śląsku skrywa wiele tajemnic- nigdy nie został przebadany pod kątem archeologicznym i historycznym. Aż do teraz. Na terenie ruin warowni prace prowadzą archeolodzy i historycy, aby bliżej przyjrzeć się temu niezwykłemu miejscu. Turyści mają jedyną i niepowtarzalną okazję, aby ujrzeć jego oblicze podczas wakacyjnych zwiedzań z przewodnikiem.

📢 Złoto Wrocławia ukryte w podziemiach Kamiennej Góry w Lubaniu? Grupa miłośników tajemnic już dokonała zaskakujących odkryć

Lubań to kilkunastotysięczne miasto na Dolnym Śląsku. Czy historia Kamiennej Góry będzie przypominała tą ze "złotym pociągiem" w Wałbrzychu? Wiele wskazuje na to, że nie. Grupa pasjonatów od 10 lat bada Kamienną Górę, a wszystko za sprawą jednego dokumentu, który przypadkowo trafił w ręce członka stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc. Przygoda, która rozpoczęła się dekadę temu niebawem znajdzie swój "mały finał". Rozpoczęto pracę w terenie. Czy w jednym z pomieszczeń uda się znaleźć zawartość ciężarówki ze złotem? Sprawdzamy!

📢 Dworzec kolejowy w Zgorzelcu był kiedyś chlubą, ale już tak nie wygląda. Pamiętacie frytki w barze na dole i bibliotekę? [GALERIA]

Dziś Zgorzelec nie może pochwalić się tym miejscem, ale był taki czas, choć wiele lat już minęło, kiedy dworzec robił wrażenie. Nowoczesny, elegancki z kioskiem i barem na dole. Potem przyszły gorsze czasy dla tego obiektu, kiedy w poczekalni rozgościli się bezdomni, w powietrzu unosił się nieprzyjemny zapach, wszystko było brudne i klejące, a o frytkach z baru można było zapomnieć. Teraz budynek dawnego dworca to obraz nędzy i rozpaczy i nikt nie wie ile jeszcze czasu potrwa taka sytuacja. Przypomnijmy sobie te dobre czasy na zdjęciach! Macie z tym miejscem własne wspomnienia? Jeśli tak, to jakie? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

📢 Fotowoltaika – 10 minusów, o których musisz wiedzieć przed zakupem. Na co uważać, kupując panele słoneczne?

Polacy masowo montują na domach i blokach fotowoltaikę. Przed zakupem nie zawsze jednak myślimy o minusach takiej inwestycji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie