Przegląd tygodnia w Bogatyni, najważniejsze wydarzenia od 29.08 do 4.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.08 do 4.09.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.08 do 4.09.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.08 a 4.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak wyglądali mieszkańcy Zgorzelca 14 lat temu. Zobaczcie, czy bardzo się zmienili [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Bogatynia od 29.08 do 4.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tak wyglądali mieszkańcy Zgorzelca 14 lat temu. Zobaczcie, czy bardzo się zmienili [ZDJĘCIA]

Jak bardzo można się zmienić od 2007 roku? Pamiętacie mecze Turowa, cheerleaderki na boisku, witanie Nowego Roku na moście Staromiejskim i wiele, wiele innych. Zobaczcie, jak mieszkańców Zgorzelca sprzed 14 lat. Może kogoś poznajecie? Dajcie nam znać w komentarzach!

📢 Zatonie przed wojną było znane z produkcji drewniaków. Dzielnica Bogatyni miała swoich rzemieślników i bogatą tradycję

Zatonie, dziś dzielnica Bogatyni, przed wojną było jedną z największych wsi w okolicy. Działał tu basen, poczta, a nawet kasa pożyczkowa. Mieścinę zamieszkiwało wielu rzemieślników, a gmina utrzymywała położną i grabarza. W 1945 roku mieszkało tu 2800 ludzi, którzy po zakończeniu drugiej wojny światowej musieli przymusowo opuszczać swoje domy i zostali przeniesiono do radzieckiej strefy okupacyjnej. Dawna wioska w swoim pierwotnym kształcie przestała istnieć. Możemy ją obejrzeć tylko na starych zdjęciach. Zapraszamy was do podróży w czasie.

📢 Tych przestępców ze Zgorzelca nadal szuka policja. Niektórzy wyglądają jak niewiniątka, a mają na koncie poważne przestępstwa

Popełnili przestępstwa, a jednak do tej pory nie trafili za kratki. Tych osób nadal szuka policja ze Zgorzelca i okolic. Prezentujemy ich wizerunki i informacje nt. tego, z jakich artykułów są ścigani. Jeśli rozpoznajesz twarz na zdjęciu, skontaktuj się z policją. Wszelkie informacje znajdziesz w opisie pod zdjęciami. Dane pochodzą ze strony policji i są aktualne na dzień 4.09.2021 r.

Tygodniowa prasówka 29.08-4.09.2021 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Spółdzielnia z Bogatyni obchodzi w tym roku 75-lecie. To jedna z najstarszych firm w regionie, która ma własną piekarnię, kawiarnię i sklep

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska jest starsza niż polska nazwa 'Bogatynia'. Do 1947 roku obwiązywała stara nazwa Rychwałd. Przedsiębiorstwo powstało 4 marca 1946 r. z inicjatywy 12 osób, a w dniu 18 kwietnia 1946 r zostało zarejestrowane przez Sąd Rejestrowy w Jeleniej Górze.

📢 Imprezy na weekend w Zgorzelcu (3-5 września). Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Gdzie możemy pójść w sobotę lub w niedzielę w Zgorzelcu? Długo wyczekiwany Festiwal Piosenki Greckiej, Narodowe Czytanie, Piknik Rodzinny, Mały spływ na byle czym i Dzień otwartych drzwi CASUS. Mieszkańcy w dniach 4-5 września mogą skorzystać z całej mocy atrakcji, jakie dla nich przygotowano. Co będzie się działo? Sprawdzamy specjalnie dla was! Zobaczcie, co będzie się działo!

📢 Przejście graniczne na Nysie Łużyckiej to kilometrowe kolejki, a często niepokój. Pamiętacie czasy, kiedy granice były zamknięte?

Przejście graniczne w Zgorzelcu nie istnieje od kilkunastu lat. Możliwość swobodnego przekraczania granic zagwarantowało nam wejście do Unii Europejskiej, ale wielu mieszkańców Zgorzelca wspomina kilometrowe kolejki, sprawdzanie toreb z zakupami i przeszukania przez strażników. Pamiętacie te czasy?

📢 [AKTUALIZACJA] Wilk, transportowany przez strażaków z OSP Studniska, został uśpiony. Stan jego zdrowia był fatalny

Strażacy z OSP Studniska pomagali w transporcie wilka, który wszedł na posesję jednego z domów. Po kontakcie z lekarzem weterynarii z Klekusiowa okazało się, że zwierzę było w bardzo złym stanie z powodu starego urazu kończyny. Pies, jak informowali za pomocą mediów społecznościowych strażacy, nie zrobił wilkowi krzywdy, choć rana mgła na to wskazywać. Dziś podjęto decyzję o jego uśpieniu.

📢 W Lubaniu 1565 uczniów podstawówek rozpoczęło rok szkolny, w tym 200 pierwszoklasistów

Tradycyjnie 1 września w całej Polsce rozpoczął się nowy rok szkolny. W czterech szkołach podstawowych w Lubaniu pojawili się rodzice wraz z uczniami, którzy na apelach - również po raz pierwszy - wzięli udział w uroczystościach inauguracyjnych. Zobaczcie uśmiechnięte dzieci na zdjęciach i ich pierwsze kroki w nowej szkole.

📢 Zobacz najtańsze pokoje do wynajęcia we Wrocławiu (CENY, LOKALIZACJA)

Szukasz pokoju do wynajęcia w stolicy Dolnego Śląska? Zobacz! Oto oferty z portalu otodom.pl Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii

📢 Zofia Czernow w Zgorzelcu w związku z obchodami 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W środę 1 września o godz. 12:00 obchodziliśmy 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Miejskie obchody rocznicowe, współorganizowane przez Burmistrza Miasta Zgorzelec i środowiska kombatanckie, odbyły się tradycyjnie pod Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego, w asyście kompani honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca.

📢 Te zdjęcia pokazują, jak utrata wagi zmienia twarz. Efekt przed i po robi wrażenie

Powszechnie wiadomo, że zrzucenie nadmiarowych kilogramów ma wiele korzyści zdrowotnych i może radykalnie poprawić zarówno zdrowie, jak i samopoczucie. Twarde trzymanie się swoich celów związanych ze zrzuceniem masy wymaga jednak ogromnej siły woli. Brawa dla tych, którym udało się dopiąć swego. Jak zmieniła się ich twarz? Zobacz zdjęcia w galerii.

📢 Medale Miasta Zgorzelec rozdane za wybitne osiągnięcia sportowe. Kto znalazł się w gronie laureatów? [ZDJĘCIA]

Łączy ich sport i zgorzeleckie kluby sportowe, w barwach których startowali, zdobywając trofea, tytuły i medale sportowe. Wyróżnienie – „Medal Miasta Zgorzelec” to nasze podziękowanie za radość, dumę i za przykład, jaki dali swoim młodszym kolegom i koleżankom.

📢 Niemiecki Zawidów i Stary Zawidów na zdjęciach sprzed II wojny światowej. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania

Zawidów i Stary Zawidów koło Zgorzelca nie przypominają dziś miejscowości sprzed kilkudziesięciu lat. Można nawet powiedzieć, że czasy świetności mają już za sobą. W Starym Zawidowie urodził się Jakob Böhme (za zdjęciu widać jego dom), a obie miejscowości były perełkami na mapie dzisiejszego powiatu zgorzeleckiego, co najlepiej oddają archiwalne fotografie. Zobacz galerię!

📢 Szlakiem karkonoskich schronisk górskich. Samotnia- najstarsze schronisko w Karkonoszach skradło serca turystów[HISTORIA, POŁOŻENIE,NOCLEGI]

Samotnia to jedno z najpiękniejszych schronisk w Karkonoszach. Zgodzi się z tym każdy, kto chociaż raz odwiedził Kocioł Małego Stawu. Bajeczne położenie, klimatyczne wnętrza i wspaniała atmosfera. Turyści uwielbiają wędrować w te rejony, a załapanie się tutaj na nocleg, graniczy z cudem.

📢 Baszta Bracka i ulica Bracka w Lubaniu. Zmieniły się nie do poznania? Mamy zdjęcia sprzed 100 lat! [ZDJĘCIA]

Wieża Bracka to najstarsza budowla w Lubaniu, a została wzniesiona w 1318 r. Wzmacniała obronę bramy miejskiej i klasztoru franciszkanów. Została zbudowana z kamienia bazaltowego na planie koła i ma wysokość 45 m, a obwód około 3 metrów. Budowla odgrywała ważną rolę w trakcie różnych bitew o miasto i przetrwała wojny husyckie, wojnę trzydziestoletnią oraz najazdy Szwedów. Zobacz, jak na przestrzeni lat zmieniał się jeden z centralnych punktów w mieście i jak wyglądała ulica Bracka na starych zdjęciach.

📢 Najlepsi fryzjerzy w Zgorzelcu. Topowa dziesiątka mistrzów nożyczek oraz barberów

Do niektórych naprawdę trudno się dostać, inni przyjmują tylko stałe klientki. Fryzjerzy w Zgorzelcu mają pełne ręce roboty. Do tych najlepszych trzeba się umawiać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Prezentujemy topowych stylistów z naszego miasta wg opinii w Google. Potwierdzacie?

📢 Za nami kolejny jarmark św. Bartłomieja w Działoszynie. Tłumy ludzi i lokalnych wystawców [ZDJĘCIA]

Swojskie jedzenie, konkursy i zabawy dla dzieci oraz wystawcy z rękodziełami. W Działoszynie koło Bogatyni zorganizowano kolejny już jarmark św. Bartłomieja, który cieszył się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych. Zobaczcie zdjęcia!

📢 To najtańsze domy w Zgorzelcu. Zobacz te oferty w przygranicznym mieście [30.08]

Nieruchomości w przygranicznym Zgorzelcu do najtańszych nie należą. Za najtańszy dom trzeba zapłacić blisko 500 000 złotych. Zobaczcie najnowsze oferty umieszczone na serwisie Otodom.pl do 900 000 złotych. Piękne nieruchomości.

📢 Kochane psiaki ze Schroniska Przylasek. Tęsknym wzrokiem wypatrują nowych właścicieli. Chciałyby mieć dom

Są urocze, grzeczne, lojalne i bardzo pragną miłości. Mowa o psiakach ze Schroniska Przylasek. Cierpliwie czekają na nowych właścicieli, ale część z nich schroniskowy żywot zna już od bardzo dawna. Spójrz na nie. Może wśród nich znajdziesz swojego wymarzonego psiaka. Adopcję są możliwe po wcześniejszym umówieniu się tel. 600 044 362.

📢 XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu już w najbliższy weekend. Zgorzelec przez dwa dni będzie jak greckie miasto

XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej przed nami. W dniach 4-5 września amfiteatr w Zgorzelcu będzie rozbrzmiewał prawdziwą, grecką muzyką. Zobacz, co jeszcze jest w planie. Pamiętasz poprzednią edycję?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie