Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Bogatynia, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Bogatyni

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bogatyni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bogatyni nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niezwykły kościół góruje nad Nysą Łużycką. Zobacz zjawiskowe wnętrza kościoła św. Piotra i Pawła w Goerlitz”?

Przegląd tygodnia: Bogatynia, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Niezwykły kościół góruje nad Nysą Łużycką. Zobacz zjawiskowe wnętrza kościoła św. Piotra i Pawła w Goerlitz

Kościół św. Piotra i Pawła w Goerlitz jest architektoniczną perełką pogranicza. Zbudowany w latach 1425-1497 późnogotycki pięcionawowy kościół halowy jest największym kościołem tego typu w Saksonii. Zobacz jak wyglądał dawniej. Te wnętrza zachwycają!

📢 Lubań pełny powojennego gruzu, a większość miasta zniszczona. Zgliszcza miasta po 1945 roku

Lubań to niewielkie miasteczko, które leży na międzynarodowym szlaku pątniczym – Drodze św. Jakuba, kilkanaście kilometrów od Zgorzelca. W czasie II wojny światowej, w ramach operacji dolnośląskiej, w walkach z niemieckimi wojskami uczestniczył między innymi 6 Gwardyjski Korpus Pancerny z 1 Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej. Starcia wojsk trwały od połowy lutego do 8 maja, kiedy wojsko niemieckie skapitulowało. Miasto zostało zniszczone aż w 60 procentach. Prezentujemy Wam archiwalne zdjęcia.

📢 Pokolorowaliśmy zdjęcia mieszkańców Zgorzelca z okresu PRL-u. Zobacz, jak wyglądaliby na kolorowych kliszach

Czarno-białe zdjęcia z lat 50-tych i 60-tych poddaliśmy obróbce. Dzięki programowi możemy zobaczyć, jak wyglądaliby mieszkańcy Zgorzelca na kolorowych fotografiach i jak wyglądałyby, niegdyś nowoczesne, osiedla. Jesteście ciekawi metamorfozy? Oceńcie ją sami!

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Taniej nie znajdziesz. Mieszkania do 250 000 zł w Zgorzelcu i okolicach. Zobacz standard, lokalizacje i ceny [14.01]

Nieruchomości na sprzedaż w Zgorzelcu i okolicach jest sporo, ale ceny niektórych z nich zwalają z nóg. Sprawdziliśmy, które mieszkania i w jakim standardzie są najtańsze w Zgorzelcu i powiecie zgorzeleckim. Na serwisie Otodom znaleźliśmy kilkanaście ofert, które nie przekraczają 250 000 zł. Są to kawalerki, ale i mieszkania dwu- i trzypokojowe. Niektóre są gotowe do zamieszkania, inne wymagają remontu. Zobaczcie.

📢 Oni są poszukiwani za przemyt. Mogą ukrywać się na Dolnym Śląsku! (NAZWISKA, ZDJĘCIA)

Widzieliście tych przemytników? Dajcie znać policji. Są poszukiwani w całym kraju.
Telefon: 47 815 4210, email: [email protected]
Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 86 § 3 Dopuszczenie się czynu zabronionego określonego w art. 86 § 1 lub 2, jeżeli kwota należności celnej narażonej na uszczuplenie lub wartość towaru w obrocie z zagranicą, co do którego istnieje reglamentacja pozataryfowa, jest małej wartości. Źródło informacji: policyjna strona poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań: 13 stycznia 2022 roku.

📢 90 lat temu wykonano te zdjęcia na pograniczu. Zobacz dawny świat w Zgorzelcu i Goerlitz [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Jak wyglądał Zgorzelec i Goerlitz 90 lat temu? Było zupełnie inaczej, ale jak pięknie. Zobaczcie te miasta nad Nysą Łużycką w latach 30-tych. Niesamowita podróż w czasie!

📢 Mieszkańcy Zgorzelca znów będą mogli robić tu zakupy. Najbardziej luksusowy dom towarowy na pograniczu zostanie zmodernizowany

Od lat mówi się o reaktywacji tego niezwykłego miejsca, jednak teraz wizje wydają się bardzo realne. Secesyjny dom towarowy w Goerlitz, znany mieszkańcom Zgorzelca głównie jako "Karstadt", znów ma zachwycać bogactwem towarów, marek i smakołyków z różnych zakątków. I to nie w byle jakiej formie. Połączony zostanie z położoną obok galerią City Center.

📢 Ponad 320 000 euro- tyle będzie kosztował plac zabaw Natural Play w Zgorzelcu. Powstanie obok zalewu Czerwona Woda

Tego jeszcze w Zgorzelcu nie było. Plac zabaw z prawdziwego zdarzenia dla dzieci młodszych i starszych. Wszystko w stylu Natural Play i pięknym otoczeniu, tuż obok zalewu Czerwona Woda i ścieżek spacerowych. Koszt będzie rekordowy!

📢 Tak "mieszkają" więźniowie w zakładach karnych na Dolnym Śląsku. Zobaczcie zdjęcia z Wrocławia, Głogowa, Świdnicy, Wołowa...

Wygodne łóżka, czy metalowe prycze? Prysznice bez zasłonek, czy eleganckie kabiny? Zobaczcie, jak mieszkają więźniowie w zakładach karnych na Dolnym Śląsku. Fotografie znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

📢 Pościg i nieodpowiedzialni kierowcy w akcji. Zgorzeleccy policjanci zatrzymali czterech kierujących

Minionej doby policjanci zgorzeleckiej drogówki mieli ręce pełne roboty. Czterech kierowców zatrzymanych do kontroli miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia lub sądowe zakazy. Dodatkowo 25- letni kierowca został zatrzymany dopiero po pościgu.

📢 Turów na zdjęciach. Olbrzymie maszyny, kosmiczne kratery i wielkie kominy. Zobacz fotografie Internautów

Kopalnia i Elektrownia Turów to nie tylko najwięksi pracodawcy w okolicy, ale i obiekty, które tworzą niesamowity krajobraz. Ogromne maszyny, kominy i kosmiczne kratery. Zobaczcie te miejsca na zdjęciach Internautów. Te perspektywy robią wrażenie!

📢 TOP 30 liceów z Dolnego Śląska. Sprawdźcie, gdzie warto wysłać dziecko do szkoły

Już kolejny raz portal edukacyjny Perspektywy opublikował ranking najlepszych szkół średnich. Zestawienie jest publikowane dla uczniów i ich rodziców, którzy mają teraz czas aby wybrać dobrą szkołę. Ranking jest tworzony na podstawie wyników z matury podstawowej oraz rozszerzonej oraz dodatkowych sukcesów w olimpiadach przedmiotowych. Przedstawiamy 30 najlepszych dolnośląskich liceów. Sprawdźcie, czy znalazły się tam licea z naszego miasta. Opisy i linki do poszczególnych szkół znajdziecie pod zdjęciami.

📢 Tak dawniej wyglądała wieś pod Zgorzelcem. W Schönberg było kąpielisko, piękny dwór i uzdrowisko

Niemieckie Schönberg to obecny Sulików, wieś położona pod Zgorzelcem. Dawniej miejscowość wyglądała inaczej. Mieszkańcy mieli do dyspozycji atrakcyjne kąpielisko miejskie, a kuracjusze przyjeżdżali do uzdrowiska relaksować się i leczyć. Zobaczcie jak wyglądał dawny Sulików.

📢 Koncert noworoczny w bogatyńskim kościele. Rozbrzmiały tradycyjne kolędy i oryginalne pastorałki [ZDJĘCIA]

Piękny koncert noworoczny odbył się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni. Mieszkańcy mieli okazję usłyszeć znane kolędy oraz oryginalne aranżacje pastorałek w wykonaniu grupy wokalnej „Amazonki” oraz młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni. Zobaczcie jak było pięknie! 16 stycznia w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Trzcińcu odbędzie się kolejny koncert. Zapraszamy!

📢 Jak wyhodować awokado z pestki? To prostsze niż myślisz! Instrukcja krok po kroku. Jak pielęgnować tę roślinę, aby cieszyć się jej pięknem?

Awokado znane jest zwłaszcza jako zdrowy i smaczny owoc. Warto też wiedzieć, że posadzone w doniczce rośnie szybko i stosunkowo łatwo staje się okazałą rośliną dekoracyjną o dużych, intensywnie zielonych liściach. Zdarza się też, że zakwitnie i zaowocuje w domowych warunkach, ale są to sytuacje nader rzadkie. Podpowiadamy, jak wyhodować awokado z pestki w domu i jak o nie zadbać.

📢 Meble, ubrania, bibeloty- te rzeczy zgorzelczanie oddają "za free" na popularnym serwisie. Sprawdź [11.01]

Mieszkańcy Zgorzelca chętnie dzielą się z innymi rzeczami, które im się już nie przydadzą, a mogą posłużyć komuś innemu. Wśród nich są meble, akcesoria dla dzieci, książki, ubrania czy buty. Zobaczcie jakie rzeczy wystawiają "za free" zgorzelczanie.

📢 Wigancice Żytawskie wracają do życia. Trwa projekt rewitalizujący umarłe miejsce

Wigancice Żytawskie to niewielka miejscowość położona przy granicy z Czechami i w bezpośrednim sąsiedztwie Kopalni Turów. W planach sięgających lat 80. ubiegłego wieku miała zostać całkowicie zlikwidowana, a jej teren miał być wykorzystany przez kopalnię jako zwałowisko zewnętrzne. Wysiedlone rodziny przeniosły się do nowych mieszkań w blokach osiedlowych Bogatyni i Zgorzelca, a ich dawne domy w większości wyburzono. Miejscowość nie została jednak całkowicie zlikwidowana. Na potrzeby kopalni została wykorzystana jedynie 1/8 jej terenu. Obecnie realizowane są prace, które mają na celu rewitalizację i rekonstrukcję wsi.

📢 Wyglądają jak niewiniątka, a mają na koncie poważne przestępstwa. 86 kobiet poszukiwanych przez dolnośląską policję [ZDJĘCIA]

Kradzieże, rozboje, podrabianie dokumentów, oszustwa, wyłudzenia. Tych przestępstw dopuściły się kobiety, zamieszkujące Dolny Śląsk, ale do dziś nie odpowiedziały za to przed wymiarem sprawiedliwości. Kobiety mogą przebywać na terenie różnych miast województwa. Publikujemy ich wizerunki. Dane są aktualne na dzień 10.01.2021 r. i pochodzą ze strony policja.pl. Jeśli rozpoznajecie którąkolwiek z nich, skontaktujcie się z najbliższym komisariatem.

📢 Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach z narkotykami w tle. Policja prowadzi dwa śledztwa

Sobota (8.01) rozpoczęła się tragicznie. Na drodze krajowej nr 94 w Jędrzychowicach, na wysokości stacji benzynowej Shell, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W wypadku zginął 42- letni mieszkaniec Zgorzelca. Policja bada okoliczności zdarzenia w dwóch osobnych śledztwach. Jedno z nich dotyczy narkotyków.

📢 Dom za ponad milion z ogrodem zimowym. Luksusowy dom na sprzedaż w spokojnej okolicy Zgorzelca [10.01]

Ten dom i okolica zachwycają. Pięciopokojowy obiekt jednorodzinny z uroczym ogrodem zimowym położony jest tuż obok Zalewu Czerwona Woda w Zgorzelcu, ścieżek rowerowych i pieszych. Za takie luksusy trzeba jednak zapłacić odpowiednią cenę- 1 199 000 zł. Zobaczcie te wnętrza!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie