Tygodniowy przegląd prasy (Bogatynia, 17.01-23.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Bogatyni

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bogatyni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bogatyni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.01 a 23.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zakopane. Otworzyła się największa restauracja na Krupówkach. Zapełniła się w 15 minut [ZDJĘCIA]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bogatynia od 17.01 do 23.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zakopane. Otworzyła się największa restauracja na Krupówkach. Zapełniła się w 15 minut [ZDJĘCIA]

Karczma Góraleczka na Krupówkach - największa restauracja na deptaku w Zakopanem - otworzyła się dla klientów. - Nie mieliśmy wyjścia. Nie mogliśmy zwolnić 40 osób z załogi - mówią właściciele lokalu. Restauracja zapełniła się klientami w 15 minut po otwarciu.

📢 Prezent na walentynki dla niego. Perfumy, gry, a może mała kawiarka? Zobacz najlepsze upominki

Nie masz pomysłów na prezenty na walentynki dla niego? Przygotowaliśmy zestaw najciekawszych pomysłów na walentynki 2021. Z nami zakupy prezentów to prawdziwa przyjemność. Zobacz, jakie upominki robią furorę w tym roku. Oczywiście, wiemy, że twój partner jest absolutnie wyjątkowy i nie jest łatwo zadowolić go byle jakim upominkiem. Dlatego przygotowaliśmy ranking, który jest nie tylko atrakcyjny cenowo, ale przede wszystkim nietuzinkowy.

📢 Jak wygląda sytuacja szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce? Najnowsze dane na 24.01.2021. Jak wypadamy na tle świata?

W Polsce przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się 638 798 osób. Liczba szczepień wykonanych 22.01.21 to 39 278 (o 13 936 mniej, niż poprzedniego dnia). Przedstawiamy najnowsze statystyki szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Jak wypadamy na tle świata? Zobacz, jak wyglądają statystyki szczepień w ostatnich dniach. Jakie szczepionki na koronawirusa będą dostępne w Polsce? Czy wiesz, kto w pierwszej kolejności może przyjąć szczepionkę?

Tygodniowa prasówka 17.01-23.01.2021 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus na świecie. Statystyki na 24.01.2021 dla wybranych krajów spoza Europy. Liczba zgonów i potwierdzonych zachorowań

Statystyki koronawirusa na świecie. Prezentujemy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia, bądź innych organów odpowiedzialnych za zdrowie bądź zarządzanie kryzysowe. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Rosji, Meksyku Jak wygląda pandemia w poszczególnych krajach? Które państwo lepiej radzi sobie z koronawirusem? Statystyki na każdy dzień pomogą w określeniu, czy szczyt zachorowań na COVID-19 jest ciągle przed nami. Zobacz, jak koronawirus przybiera na sile na świecie.

📢 Koronawirus w Europie. Statystyki na 24.01.2021 dla poszczególnych krajów. Ile osób zmarło? Ile zachorowań potwierdzono? Najnowsze dane

Statystyki koronawirusa w Europie. Przedstawiamy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii. Jak wygląda pandemia w poszczególnych krajach? Które państwo lepiej radzi sobie z koronawirusem? Statystyki na każdy dzień pomogą w określeniu, czy szczyt zachorowań na COVID-19 jest ciągle przed nami. Zobacz, jak koronawirus przybiera na sile w Europie.

📢 40 zdjęć z budowy drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku

S3 na Dolnym Śląsku rośnie w oczach. Budowlańcom nie przeszkadza nawet zima. Olbrzymie postępy widać także przy drążeniu jednego z największych tuneli w kraju. Obecnie prace prowadzone są na trzech odcinkach ekspresówki. Niebawem droga dotrze do granicy z Czechami.

📢 Najmodniejsze paznokcie w Zgorzelcu. Zobacz, co jest teraz na topie!

Nie masz pomysłu na nowy wzór, a może szukasz sprawdzonej stylistki? Sprawdź najnowsze trendy, jakie królują w Zgorzelcu.

📢 To jeden z najpiękniejszych wiaduktów w Europie. Zobacz budowlę nad Nysą Łużycką na starych fotografiach [ZDJĘCIA]

Wiadukt kolejowy łączący Zgorzelec i Goerlitz nadal robi niesamowite wrażenie. Został wybudowany w 1847 roku. Tuż obok znajdowała się kładka piesza, po której swobodnie przemieszczali się mieszkańcy. W dole, Nysą Łużycką, pływały kajaki, łódki i gondole. Było ślicznie. Zobaczcie!

📢 Zgorzelec: Jest stanowisko PGE w sprawie protestów niemieckich mieszkańców

W trakcie procedury uzyskiwania decyzji środowiskowej, w ramach ubiegania się o przedłużenie koncesji na wydobycie węgla brunatnego w kopalni w Turowie, odbyły się konsultacje społeczne na niespotykaną dotychczas skalę, w których aktywnie uczestniczyło także niemieckie społeczeństwo. - informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

📢 Gwiazdy Gogglebox. Przed telewizorem na co dzień! Dominik Abus, Agnieszka Kotońska i inni bohaterowie hitu TTV pokazują jak żyją 23.01.2021

"Gogglebox. Przed telewizorem" to hit TTV, który od kilku lat zbiera przed ekranami tysiące widzów, a swoim bohaterom zapewnił popularność. Agnieszka Kotońska, Dominik Abus czy Mateusz Borkowski to tylko niektórzy, którym dzięki udziale w "Gogglebox" udało się zyskać rozpoznawalność. Jacy są na co dzień? Podejrzeliśmy ich codzienność, którą dzielą się w swoich mediach społecznościowych. Zobaczcie, co robią bohaterowie programu "Gogglebox", gdy nie siedzą przed telewizorem!

📢 Goły mężczyzna przed fabryką pod Wrocławiem. Tak żegnał się z pracą

Nie przeszkadzało mu zimno, ani ludzie, którzy kręcili się dookoła. Nagi mężczyzna przeszedł w środę wieczorem ulicami pomiędzy halami LG Chem w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Na zdjęciach i filmie, które przesłali nam Czytelnicy widać, jak stojąc przed wjazdem do fabryki człowiek ten pokazuje w stronę hal środkowe palce obu dłoni. Tak rozstał się z pracą.

📢 Zgorzelec ma swoich przestępców, których wciąż szuka policja. Niektórzy wyglądają jak niewiniątka, a mają na koncie poważne przestępstwa

Popełnili przestępstwa, a jednak do tej pory nie trafili za kratki. Tych osób nadal szuka policja ze Zgorzelca i okolic. Prezentujemy ich wizerunki i informacje nt. tego, z jakich artykułów są ścigani. Jeśli rozpoznajesz twarz na zdjęciu, skontaktuj się z policją. Wszelkie informacje znajdziesz w opisie pod zdjęciami.

📢 Zgorzelec: Bez uchybień po kontroli NFZ w szpitalu w sprawie szczepień poza kolejnością

Rzeczniczka dolnośląskiego NFZ, Anna Szewczuk-Łebska, poinformowała że w szpitalu w Zgorzelcu osoby nie będące pracownikami zostały zaszczepione jako członkowie rodzin pracowników szpitala i w związku z tym nie doszło do uchybień dotyczących kolejności szczepień przewidzianej dla grupy 0.

📢 Niemiecki Zgorzelec w latach 20-tych? Zobacz najsłynniejszą rosyjską baletnicę na ulicach naszego miasta

Szalone lata 20-te, o których do dziś krążą legendy zostały uwiecznione na zdjęciach ze Zgorzelca i Gorlitz. Miasto tętniło życiem, a na jego ulicach pojawiały się gwiazdy. Wśród nich Anna Pawłowa, jedna z najbardziej znanych tancerek tamtych czasów w towarzystwie swojego partnera i buldoga francuskiego. Zobacz całą galerię ze zdjęciami.

📢 Szczepienia w Polsce. W piątek 22 stycznia ruszyła rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Ich szczepienia zaczną się w poniedziałek

W piątek 22 stycznia zaczyna się rejestrowanie na szczepienia osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia seniorów 70+ zaczną się w poniedziałek 25 stycznia.

📢 Zgorzelec w Google Street View. Kamery rejestrują każdego na swojej drodze!

Kamery Google Street View w Zgorzelcu gościły już kilkukrotnie. Dziś prezentujemy Wam paczkę kolejnych zdjęć. Charakterystyczny sprzęt nie ma litości i rejestruje każdego na swojej drodze. Być może tym razem zdołały uchwycić Ciebie, kogoś znajomego lub z rodziny. Kliknij w pierwszą fotografię, żeby przejść do galerii.

📢 Zgorzelec: Niemcy przedłużają lockdown do 14 lutego. Zmiany również w kwestii maseczek [21.01.2021]

Władze federalne i krajowe w Niemczech zdecydowały o wydłużeniu lockdownu do 14 lutego, czytamy na stronie Urzędu Miasta w Zgorzelcu.

📢 Cała rodzina z Covidem: tata umarł, mama i syn trafili do szpitala! Mają żal do pogotowia ratunkowego

Bartłomiej Ropelski ma żal do pogotowia ratunkowego w Łodzi, że w porę nie pomogło mu i jego bliskim. Uważa, że w pewnym stopniu przyczynili się do ciężkiego przechodzenia covidu przez rodzinę.

📢 Zgorzelec w latach 90-tych i dziś? Sprawdźmy, jak zmieniała się słynna ulica Daszyńskiego i brama o nr 100

Jeszcze kilka lat temu ulica Daszyńskiego była jedną z tych, których nie odwiedzało się po zmroku. No, chyba, że w towarzystwie "zaufanych lokalsów", którzy mówili: "on lub ona jest ode mnie". To gwarantowało nietykalność. W innym przypadku, wejście poza magiczną granicę miejsca i czasu, mogło się skończyć różnie. Często ciosem w nos lub innymi "przyjemnościami".

📢 Substancje psychoaktywne w olejku, alergeny w kaszce. GIS ostrzega przed tymi produktami, są niebezpieczne! (21.1)

GIS cały czas informuje na temat produktów, które nie spełniają obowiązujących norm i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Postanowiliśmy zebrać najnowsze komunikaty i przedstawić je w niniejszym artykule. Sprawdźcie koniecznie! Szczegóły w galerii zdjęć.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pocovidowa łysina

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie