Tygodniowy przegląd prasy (Bogatynia, 4.07-10.07.2021), poznaj najważniejsze informacje z Bogatyni

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.07 do 10.07.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.07 do 10.07.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.07 a 10.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Szczepienia przeciwko koronawirusowi w powiecie zgorzeleckim 11.07.2021”?

Przegląd tygodnia Bogatynia od 4.07 do 10.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szczepienia przeciwko koronawirusowi w powiecie zgorzeleckim 11.07.2021

Ile jest zaszczepionych osób w powiecie zgorzeleckim? powiat zgorzelecki liczy 88 386 mieszkańców. W pełni zaszczepionych, czyli dwoma dawkami, jest 34% z nich. Jak wygląda sytuacja szczepienna w poszczególnych gminach? Zobacz szczegółowe statystyki.

📢 Oto nazwiska znane głównie w Zgorzelcu. Sprawdź, czy Twoje jest oryginalne i nie ma go na liście. Nazwiska od K do Z

Co mają wspólnego te nazwiska ze Zgorzelca? Są rzadkie. Niektóre z nich bardzo rzadkie. Część z nich nosi tylko kilku obywateli naszego kraju. Jesteście ciekawi, czy Wasze jest wśród nich? Sprawdźcie, czy nazwisko, które nosicie jest jednym z najrzadszych w Polsce. Prezentujemy wam listę nazwisk ze Zgorzelca od literek K do Z.

📢 Takie polskie owoce to bomby witaminowe. Właśnie dojrzewają i grzech nie zjeść

Maliny, truskawki, porzeczki, borówki czy czerwone winogrono to tzw. superowoce, czyli żywność bogata w składniki uważane za szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Chronią także przed rozwojem określonych chorób. Dietetycy podkreślają, że im bardziej intensywny kolor, tym więcej korzystnych substancji. To na które polskie sezonowe owoce się skusisz?

Tygodniowa prasówka 4.07-10.07.2021 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 UOKiK ostrzega! Oto cała prawda o kremach z filtrem, których używamy! Tych produktów lepiej unikać! 10.07.21

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) sprawdził w ciągu ostatnich kilku miesięcy, czy kremy do opalania, z filtrem i po opalaniu są prawidłowo oznakowane przez producentów. Wyniki badań opublikowano na stronie urzędu. Zobacz, które kremy trafiły na "czarną listę". Zanim wybierzesz się na upragnione wakacje sprawdź, czy krem którego używasz na pewno jest bezpieczny!

📢 Burza pustoszyła Dolny Śląsk w nocy z 8 na 9 lipca 2021 r. Strażacy interweniowali aż 221 razy

Burza, która przetoczyła się nad Dolnym Śląskiem w nocy z 8 na 9 lipca br. siała spustoszenie. Zalane mieszkania, piwnice i samochody. Nieprzejzdne drogi. Pożary domów od uderzenia piorunów. Zobaczcie krajobraz po nawałnicach w naszym regionie.

📢 Skąd pochodzą nazwy miast, takich jak Zgorzelec, Bogatynia i Węgliniec? Jak brzmiały przed wojną?

Powojenny Zgorzelec, Bogatynia Węgliniec czy Pieńsk, dla ludzi przyjeżdżających tu z daleka, były zupełnie obce. Proces asymilacji trwał przez lata, a wielu wciąż miało poczucie "tymczasowości", obawiając się kolejnego przesiedlenia. Nowe władze robiły wszystko, żeby pomóc Polakom zaadaptować się w zmienionych warunkach. Reaktywowano nawet Komisję Ustalania Nazw Miejscowości przy Ministerstwie Administracji Publicznej, która była odpowiedzialna za nadawanie niemieckim wówczas nazwom ich polskich odpowiedników. Jesteście ciekawi skąd wzięły się nazwy dzisiejszych miejscowości? Dlaczego Zgorzelec to Zgorzelec, a Bogatynia to Bogatynia?

📢 Weekendowe imprezy na Dolnym Śląsku w dniach 9-11.07.2021. Będzie się działo!

Mimo, że piątek jest deszczowy, to na najbliższy weekend zaplanowano szereg niezwykłych imprez na Dolnym Śląsku. Będzie jarmark staroci, koncerty na zamku w Bolkowie i kolorowy festiwal HOLI. Słowem - będzie się działo! Kliknij w zdjęcie i zobacz wydarzenia na Dolnym Śląsku w dniach 9-11 lipca 2021.

📢 Marzą ci się piękne paznokcie, ale twoje naturalne są łamliwe, krótkie albo obgryzione? Te metamorfozy pokazują, że wszystko jest możliwe

Jeśli twoje naturalne paznokcie są łamliwe i nie jesteś w stanie ich zapuścić lub masz nawyk ich obgryzania, możesz sądzić, że manicure, który nadaje dłoni elegancki wygląd i optycznie wyszczupla palce, leży poza twoim zasięgiem. Nic bardziej mylnego – prace stylistek pokazują, że piękne paznokcie żelowe, długie, ale nie za długie, można wyczarować nawet z najbardziej wymagających naturalnych paznokci. Sama zobacz niezwykłe metamorfozy!

📢 Gdzie mieszkańcy Zgorzelca robią zakupy? Śledzimy ich wspólnie z kamerą Street View

Zgorzelec kolejny raz widziany w towarzystwie Street View. Wujek Google nigdy nie śpi i odwiedza różne miasta, jak Polska długa i szeroka. W Zgorzelcu był, co najmniej dwukrotnie i "przyłapał" mieszkańców w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Dziś prezentujemy sylwetki zgorzelczan na zakupach. Znajdziecie ich w galerii, ale też w lokalnym warzywniaku. Zobaczcie koniecznie!

📢 Dolny Śląsk: Szubienice, krzyże pokutne i karczmy sądowe. Ich historia czasem mrozi krew w żyłach

Czy słyszeliście o karczmach sądowych, pręgierzach, krzyżach pokutnych i kunach na Dolnym Śląsku? Zabytki jurysdykcji karnej rozsiane są po całym jego terenie. Wybraliśmy niektóre z nich, żeby przybliżyć wam historię ich powstania. Poznajcie ją!

📢 10 wad naszych mieszkań, które odkryliśmy przez pandemię. Ciebie też drażnią?

Gdy pandemia zmusiła nas do częstszego przebywania w domach, nagle się okazało, że nie mieszkamy tak komfortowo, jak nam się zdawało. Co nam przeszkadza?

📢 Matura 2021 w Zgorzelcu i Bogatyni. Wiemy, jak poszło uczniom w technikach i liceach. Sprawdźcie!

Matura 2021: Zgorzelec i Bogatynia. Jak poszło? Egzamin maturalny, podobnie jak w reszcie kraju, był inny od poprzednich. Zajęcia w ciągu roku odbywały się w przeważającej części zdalnie, co wpłynęło na ogólny wynik zdawalności wśród licealistów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Jesteście ciekawi, jak im poszło? Sprawdźcie!

📢 Gdzie jest burza? Ogromna ulewa i burze z piorunami. IMGW wydało ostrzeżenie [GDZIE JEST BURZA?]

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega przed burzami. Dla Dolnego Śląska wydano ostrzeżenie. Dzisiaj, 8 lipca, może zagrzmieć. Pomarańczowy alert mówi o silnym deszczu z burzami, a nawet możliwości pojawienia się trąby powietrznej. Zobaczcie prognozę pogody na najbliższe dni.

📢 Gwiazdy i gwiazdeczki, które znamy z pierwszych stron gazet są ze Zgorzelca, Lubania i Bogatyni. Poznajecie je wszystkie?

Przyszli na świat w Zgorzelcu, Lubaniu i Bogatyni. Wśród nich znani aktorzy, wybitni sportowcy, politycy, piękne modelki, olimpijczycy. Wielu z nich znacie z ekranów telewizora. Oni urodzili się w Zgorzelcu, Bogatyni i Lubaniu. Poznajecie ich wszystkich? Kliknijcie w zdjęcia i przekonajcie się, kto jest z naszego regionu!

📢 Zapomnij o tych atrakcjach turystycznych. Choć wyglądają niewinnie, stoi za nimi krzywda. 10 nieetycznych rozrywek

Wybierając się na zagraniczny wyjazd do egzotycznego kraju doświadczamy wielu oszałamiających wrażeń. Odmienna kultura, inspirujące smaki, niezwykłe krajobrazy i niespotykanie zwierzęta. Wszystko to przyprawia o zawrót głowy. Są jednak kwestie, w których warto zachować zdrowy rozsądek, szczególnie jeśli nie chcemy wspierać nieetycznych praktyk. Naszą czujność powinny wzbudzić wszelkie atrakcje wykorzystujące dzikie zwierzęta. Czego unikać, by nie krzywdzić? Sprawdź w galerii, zanim zaplanujesz urlop.

📢 10 kompetencji jutra, które pomogą ci znaleźć dobrze płatną pracę

Jakie umiejętności będą się liczyły w najbliższych latach? Które kompetencje rozwijać, aby mieć dobrze płatną pracę? Podpowiadamy, na co postawić, aby zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy.

📢 Nad Bałtyk ze Zgorzelca pociągiem czy autobusem? Sprawdzamy czym, w ile i za ile dojedziemy [LIPIEC 2021]

Bałtyk to zdecydowanie jeden z najczęstszych celów podróży. Kochamy morze i trudno się dziwić, bo kto z nas nie lubi pluskać się w wodzie i wygrzewać na piasku? Sprawdziliśmy, czym można dojechać do popularnych kurortów i ile czasu na to potrzebujemy. Zobaczcie!

📢 II wojna światowa na ulicach Zgorzelca i sąsiedniego Goerlitz. Jak wyglądali mieszkańcy i żołnierze? Czy było bezpiecznie?

Niegdyś jedno miasto o polskiej nazwie Zgorzelec, a dziś dwa - oddzielone granicą państwa. Czasy II wojny światowej w Zgorzelcu i Goerlitz były czasami niespokojnymi. Wiesz jak wyglądały wtedy dwa brzegi Nysy Łużyckiej? Oba były niemieckie, ale w roku 1945 prawobrzeżna część miasta została włączona do Polski, a dotychczasowa ludność do Niemiec. Zobacz archiwalne zdjęcia miasta, żołnierzy i mieszkańców!

📢 Lubań: Ukradli drzewo z lasu, bo chcieli zbudować sobie taras. Teraz grozi im 5 lat odsiadki

Policjanci z Leśnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrąb drzewa i kradzież drewna z lasu na terenie gminy Platerówka. Mundurowi w toku śledztwa ustalili, że mężczyźni zdążyli już pociąć łup na deski, które miały być wykorzystane do zbudowania tarasu. Obu zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty wyrębu drzewa i kradzieży uzyskanego w ten sposób drewna o wartości około 13200 zł. Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

📢 Tragiczny wypadek. Zginął policjant z Oleśnicy. Miał 32 lata. Znamy szczegóły

Znamy szczegóły wypadku, w którym zginął policjant pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy. Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek w Redzikowie, niedaleko Ustki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie