Tygodniowy przegląd prasy (Bogatynia, 8.11-14.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Bogatyni

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 8.11 do 14.11.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 8.11 do 14.11.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Odpocznij na szlaku w schroniskach w Karkonoszach i Izerach. Najpiękniejsze lokalizacje”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bogatynia od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Odpocznij na szlaku w schroniskach w Karkonoszach i Izerach. Najpiękniejsze lokalizacje

Karkonosze i Góry Izerskie oferują turystom możliwość wyboru wielu górskich szlaków o różnym stopniu trudności. Na mniej lub bardziej zmęczonych piechurów czekają górskie schroniska, w których można odpocząć, zjeść ciepły posiłek lub zostać na jedną lub kilka nocy. Zobaczcie 10 schronisk w tym regionie, które mają niesamowity klimat, a turyści chętnie je odwiedzają. Każde z nich jest pięknie położone, a pobyt w nich może okazać się miłym przystankiem w podczas górskich wycieczkach. Zapraszamy do naszej galerii!

📢 Zatopione kamieniołomy tuż przy samej granicy. Turyści są nimi zachwyceni

To raj dla nurków, wspinaczy, piechurów, ale i osób, które w przyjemnym otoczeniu chciałyby cieszyć się urokami jesiennej pogody. Zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy polsko- niemieckiej docieramy do gór Königshain, gdzie zachwycają zalane kamieniołomy- dawna kopalnia granitu. To nie jedyna atrakcja tego miejsca.

📢 Znani ludzie ze Zgorzelca. To oni zrobili karierę i mają swoją stronę na Wikipedii

Znani aktorzy, piosenkarze, sportowcy i specjaliści od poprawiania humoru. Wszyscy urodzili się lub związani byli ze Zgorzelcem, Bogatynią i Bolesławcem. Ostatnio publikowaliśmy pierwszą serię sylwetek. Dziś czas na drugą odsłonę. Krzysztof Tyniec, Beata Śniechowska, Ania Kłys i wiele innych znanych postaci znajdziesz w galerii ze zdjęciami. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mają na koncie poważne przestępstwa. To ich szuka policja w Zgorzelcu i okolicach

Popełnili przestępstwa, a jednak do tej pory nie trafili za kratki. Tych osób nadal szuka policja ze Zgorzelca i okolic. Prezentujemy ich wizerunki i informacje nt. tego, z jakich artykułów są ścigani. Jeśli rozpoznajesz twarz na zdjęciu, skontaktuj się z policją. Wszelkie informacje znajdziesz w opisie pod zdjęciami.

📢 Czy Górniczy Dom Kultury "Kubuś" czeka taki sam los jak Kasyno Wojskowe? [ZDJĘCIA]

Wielu mieszkańców Zgorzelca pamięta złote czasy Górniczego Domu Kultury „Kubuś”. Dziś ten obiekt popada w ruinę, ale w latach 70 i 80-tych był jednym z głównych punktów rozrywkowych miasta. Jeszcze na początku 2000 r. odbywały się tu półmetki i imprezy okolicznościowe. Dziś po dawnych czasach, jak w wielu miejscach w Zgorzelcu, niewiele już pozostało.

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

📢 [AKTUALIZACJA] Wybory w Bogatyni na 99% się nie odbędą. Informacja ma pojawić się niebawem w Dzienniku Ustaw

Informowaliśmy wczoraj o projekcie zmiany rozporządzenia na temat przeprowadzenia przedterminowych wyborów w Bogatyni. Dziś zapadnie decyzja w tej sprawie, ale z ustaleń wynika, że to tylko formalność. Burmistrza mieszkańcy będą wybierać (jeśli nic się nie zmieni) 20 grudnia 2020 r.

📢 Widzieliście już Węgliniec na starych fotografiach? Zobaczcie koniecznie! [GALERIA ZDJĘĆ]

Gmina Węgliniec słynie składa się z kilku sołectw, takich jak: Czerwona Woda, Jagodzin czy Kościelna Wieś. Prawie 82% całej powierzchni stanowią lasy Borów Dolnośląskich, a w nich dominuje sosna zwyczajna. Jednak gminy to nie tylko lasy, to również ludzie i ich domy. Jak wyglądały te wsie i ich mieszkańcy na początku XX wieku? Zobaczcie galerię zdjęć i widokówek sprzed wielu, wielu lat!

📢 Masz te objawy? Mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Jakich sygnałów wysyłanych przez ciało nie należy ignorować?

Wiele sygnałów wysyłanych przez nasze ciało po prostu ignorujemy. Na ból głowy lub karku łykamy tabletki, nieustające przemęczenie zrzucamy na karb przepracowania, za wahania wagi zaś obarczamy winą ostatni posiłek. Warto sobie uświadomić, że wszystkie, nawet z pozoru błahe dolegliwości, mogą być oznaką mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych.

📢 Nago tańczył "Jezioro łabędzie". Pamiętacie golasa na peronie w Zgorzelcu? Nie tylko on jest taki pomysłowy

Ten obrazek zszokował wszystkich, a zdjęcie nagiego mężczyzny obiegło cały Internet, a o zdarzeniu pisała ogólnopolska prasa. Kilka dni miasto żyło sensacją, bo nagi mężczyzna biegał po peronie, wykonując dziwne gesty. To był jeden z majowych dni 2016 r., kiedy podróżni, czekający na pociąg relacji Drezno-Wrocław zauważyli przechodnia w stroju Adama, który na ich oczach tańczył sceny z klasycznego baletu. Okazało się, to 42-latek ze Zgorzelca, którego pogotowie ratunkowe zabrało na obserwację jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna nie był jednak osamotniony w swoim pomyśle. W święto niepodległości, 11 listopada 2020 r. golasa można było spotkać na ulicach Wałbrzycha.

📢 Czy wybory w Bogatyni się odbędą? Dziś premier ma podjąć decyzję

Kampania wyborcza w Bogatyni trwa już kilka tygodni. W piątek zostanie ogłoszona cisza wyborcza, która ma potrwać do zamknięcia lokali wyborczych. Wiele wskazuje jednak na to, że termin głosowania będzie przesunięty na 20 grudnia. Czy tak się stanie? Decyzja ma zostać podjęta jeszcze dziś!

📢 Dolny Śląsk: Przygotowujecie już sprzęt do zimowego sezonu? Zobaczcie, jak to wyglądało w PRL-u [ZDJĘCIA]

Polska Rzeczpospolita Ludowa traktowała sport jako ważny element tuby propagandowej. Międzynarodowe sukcesy sportowców, również w czasie zimowych zawodów, przełożyły się na wzrost zainteresowania aktywnością wśród mieszkańców, również na Dolnym Śląsku. Dofinansowywane były różne kluby sportowe (miejskie i wiejskie), a niemal w każdym mieście znajdował się sklep sportowy. Znaleźliśmy dla was archiwalne zdjęcia. Musicie je zobaczyć!

📢 Formalności związane z narodzinami dziecka – o czym trzeba pamiętać i kiedy należy to zrobić! 10 ważnych rzeczy!

Narodziny dziecka to bardzo ważny dzień w życiu kobiety, jej partnera i całej rodziny. Aby noworodek stał się pełnoprawnym obywatelem, należy dopilnować wielu formalności. Oto najważniejsze rzeczy, jakie musisz zrobić ty, albo małżonek/partner zaraz po porodzie.

📢 Największe jezioro Saksonii tuż przy granicy. Odwiedź zaporę Quitzdorf

Jesienna aura sprzyja wędrówkom i odkrywaniu nowych miejsc. Na wycieczkę warto wybrać się w miejsce odosobnione, gdzie można odpocząć od zgiełku i szaleństwa związanego z pandemią koronawirusa. Położone 35 km od granicy ze Zgorzelcem jezioro Quitzdorf to ciekawa propozycja na wycieczkę.

📢 Cały Sulików w chryzantemach. Musicie to zobaczyć! [ZDJĘCIA]

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, ale rynek w Sulikowie został przyozdobiony ogromną ilością chryzantem. Zobaczcie to na zdjęciach!

📢 Czy będą nowe obostrzenia w Polsce? W innych krajach jest już całkowity lockdown. Jak z koronawirusem radzą sobie Niemcy czy Francja?

Choć całkowity lockdown dopiero przed nami, wielu osobom już teraz nie podobają się wprowadzone przez polski rząd obostrzenia - uważają je za zbyt rygorystyczne. Dla porównania przytacza się przykłady innych krajów, w których koronawirus także szaleje, a mimo tego nie nastąpił lockdown, sklepy i usługi są otwarte, a dzieci nadal chodzą do szkoły. Czy aby na pewno Polska ma jedne z najostrzejszych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz, jakie naprawdę są obostrzenia w Czechach, Francji, Niemczech i innych krajach.

📢 Zgorzelec: Złota jesień na Instagramie [ZDJĘCIA]

Polska jesień bywa przepiękna, co udaje się uchwycić zgorzelczanom na zdjęciach. Na Instagramie jest mnóstwo świetnych ujęć. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć! Niektóre fotografie naprawdę zachwycają!

📢 Dzieci i ich ulubione zabawki z całego świata: poruszające zdjęcia. Jak wygląda dzieciństwo w różnych krajach? Czasem słodko, czasem gorzko

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje - nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

📢 "Przyłapani na gorącym uczynku" przez Google Street View w Bogatyni? [GALERIA ZDJĘĆ]

Sprytne oko kamery Google Street View od dawna pojawia się na drogach w różnych miejscowościach w całej Polsce. Było w Zgorzelcu, Bolesławcu, Lubaniu, a nawet w Zawidowie. Nie mogło go zabraknąć również w Bogatyni! Zobacz, czy ciebie lub Twoich znajomych nie ma na tych zdjęciach! Niektóre z nich cię zaskoczą!

📢 Gdzie jest Złoto Wrocławia? Zobacz możliwe lokalizacje na Dolnym Śląsku

Gdzie się podziało kilka ton złota i kosztowności ukrytych w 23 skrzyniach? To tzw. Złoto Wrocławia - kosztowności złożone przez wrocławian, papiery wartościowe oraz przede wszystkim złoto z banków, które zostało zabezpieczone i ukryte przed natarciem Armii Czerwonej na Festung Breslau. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pocovidowa łysina

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie