Zawidów: Famaz zajęty przez komornika. Doszło do dantejskich scen (ZDJĘCIA)

TOK
Zawidów: Famaz zajęty przez komornika. Służby użyły siły TOK
Zawidów: Famaz, jeden z ostatnich zakładów pracy w Zawidowie został w poniedziałek zajęty przez komornika Ireneusza Szubę. W akcji komornika asystowali wynajęci ochroniarze oraz kilkudziesięciu policjantów.

Zawidów: Famaz zajęty przez komornika

Była to już trzecia wizyta Ireneusza Szuby, komornika działającego przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Dwie wcześniejsze zakończyły się odstąpieniem od czynności przez komornika. Na poniedziałkową komornik przyjechał ze specjalną grupą ochroniarzy oraz asystą policji. Według szacunków w akcji uczestniczyło około 40 policjantów z wydziałów: drogowego, prewencji oraz kryminalnego. Akcja rozpoczęła się około godziny 15. Policja zablokowała wjazd do firmy, następnie komornik w asyście ochroniarzy wszedł na zakład i rozpoczął ewidencjowanie sprzętu i materiałów znajdujących się na terenie zakładu. Na prośbę właścicielki próbowaliśmy wejść na teren zakładu, ale komornik odmówił nam zgody.

- Pańska obecność na terenie zakładu zakłócałaby przeprowadzenie czynności - powiedział do naszego dziennikarza Ireneusz Szuba. Odmówił także podania szczegółów prowadzonego przez niego postępowania. My nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mogło chodzić o wykonanie tytułu egzekucyjnego na kwotę 85 tysięcy złotych. Niestety nie udało się nam dotychczas potwierdzić tej informacji.

Około 2,5 godziny później rozpoczął egzekucję i pomimo usilnych próśb pracowników oraz właścicieli zakładu nie odstąpił od czynności.W momencie gdy ochroniarze asystujący Szubie próbowali odblokować szlaban na bramie wjazdowej, wtedy doszło do użycia siły. Policja użyła siły wobec właścicielki zakładu, jej męża oraz nieletniego syna. Właścicielkę i jej rodzinę spacyfikowano, skuto kajdankami i odwieziono do komendy w Zgorzelcu. Wtedy rozpoczęła się egzekucja komornicza. Na teren zakładu wjechały ciężarówki oraz busy, które zabiorą zajęty przez niego sprzęt. Akcja komornika potrwa do ok. 2 w nocy.

Wśród wielu pytań, które zadawali sobie ludzie zgromadzeni przed bramą zakładu, najczęściej padało to, czy egzekucja komornicza na pewno przebiegała zgodnie z poszanowaniem ludzkiej godności...

Wobec wielu wulgarnych komentarzy na prośbę rodziny usunęliśmy część zdjęć oraz zablokowaliśmy możliwość komentowania. (TOK)

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Dodaj ogłoszenie