OPRAC.:
Paulina Gadomska
We Włocławku zakończyły się trzydniowe zmagania juniorów młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Sportowcy z MKS Osa mają czym się pochwalić.

Oliwier Przybylski zdobył złoty medal w dziesięcioboju, siódme miejsce zajął Patryk Liniewicz, obydwaj zawodnicy ustanowili rekordy życiowe w tej konkurencji. Antonina Czerniak w siedmioboju kobiet szesnasta. Do wąskiego finału rzutu oszczepem zakwalifikowała się Wiktoria Lip, która ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu. W rzucie młotem w debiucie na mistrzowskiej imprezie startował Karol Rozmysłowicz awansując do szerokiego finału zajmując dziesiątą lokatę. Mieliśmy również swojego przedstawiciela w biegach średnich. Mikołaj Jagucak w biegu na 1500m był czternasty. Mateusz Kamiński startował w konkurencji skoku o tyczce zajmując dziesiąte miejsce.

Lekkoatleci ze Zgorzelca zajęli 28 miejsce na ponad 200 sklasyfikowanych klubów.