Przegląd tygodnia w Bogatyni, najważniejsze wydarzenia od 18.07 do 24.07.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bogatyni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bogatyni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.07 a 24.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ile możesz zarobić w wakacje? Porównaj stawki na łatwo dostępnych stanowiskach”?

Przegląd tygodnia Bogatynia od 18.07 do 24.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ile możesz zarobić w wakacje? Porównaj stawki na łatwo dostępnych stanowiskach

Praca dodatkowa na wakacje to świetny sposób na uniezależnienie się finansowo, zdobycie doświadczenia zawodowego lub odłożenie pieniędzy na studia. Jakie stawki pracodawcy proponują w tym roku? Czy opłaca się szukać zatrudnienia w okresie letnim? Przedstawiamy zestawienie przygotowane przez ekspertów.

📢 Kino i jeszcze więcej kina plenerowego na weekend w Zgorzelcu z muzyką na żywo. Sprawdź szczegóły! [TERMINY, SEANSE]

Od 30 lipca do 1 sierpnia mieszkańcy Zgorzelca i Görlitz będą mogli przenieść się w świat „starego kina” sprzed epoki dźwięku. W ramach projektu „Kino Bez Granic” Bulwar Grecki stanie się miejscem spotkań z niemym kinem, bajkami animowanymi, pantomimą oraz muzyką filmową graną na żywo. Na realizację kinowego projektu Miasto Zgorzelec pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Małych Projektów INTERREG Polska – Saksonia 2014-2022.

📢 "Przełamujemy stereotypy". Szefowa Koła Gospodyń Wiejskich "Opolniane babki" o ich aktywności w Opolnie Zdroju, wiosce koło Bogatyni

Koło Gospodyń Wiejskich z Opolna Zdroju koło Bogatyni nie przypomina tych, do jakich się przyzwyczailiśmy. Średnia wieku ich członkiń to ok. 30 lat, a każdej z nich zależy na rozwoju własnej wsi i aktywizacji jej mieszkańców poprzez działanie.

Tygodniowa prasówka 18.07-24.07.2021 Bogatynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bogatyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Marcin Ślipko wykonuje niesamowite fotografie na Dolnym Śląsku. Jest astrofotografem. Zobaczcie, te zdjęcia zapierają dech w piersiach!

Marcin Ślipko mieszka na Dolnym Śląsku i odkrywa na nowo nasz region poprzez wykonywanie nietuzinkowych zdjęć. Pasjonuje się astrofotografią, jego zdjęcia przedstawiają rozgwieżdżone niebo w tle dolnośląskich krajobrazów. Zobaczcie w galerii fotografie Marcina Ślipko, a poniżej przeczytajcie więcej o jego niecodziennej pasji!

📢 Topowe restauracje w Zgorzelcu w ocenie Internautów. Niektóre na malowniczym Przedmieściu Nyskim i z ogródkami

Czy Zgorzelec może pochwalić się świetnymi restauracjami? Przedmieście Nyskie w Zgorzelcu, ale nie tylko, znane jest ze świetnych restauracji i klimatycznych kawiarenek, w których kucharze podają wykwintne dania i serwuje się świetną kawę. Niektóre z lokali znane są nie tylko w Zgorzelcu, ale również poza nim. Sprawdź koniecznie, czy odwiedziłeś wszystkie topowe miejsca! To idealne miejsca na letnie dni nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów. Którą z restauracji polecacie najbardziej?

📢 Pracownicy Leroy Merlin wspólnie z burmistrzem posprzątali 300 kg śmieci na zalewie Czerwona Woda

To inicjatywa pracowników Leroy Merlin, do której zaprosili burmistrza miasta Zgorzelec, żeby wspólnie posprzątać teren na zalewie Czerwona Woda. Kolejna tego typ akcja organizowana spontanicznie przez mieszkańców, którzy dbają o porządek i uświadamiają innych, żeby nie zaśmiecać wspólnej przestrzeni. Zobaczcie zdjęcia ze wspólnego sprzątania!

📢 Nie wylewaj! Wykorzystaj! Zobacz, do czego przyda się woda po gotowaniu i kiszonkach

Wody po gotowaniu ziemniaków, makaronu, ryżu i innych produktów nie warto wylewać! Ma ona wiele różnych i przydatnych zastosowań. Bardzo cenna jest także woda po kiszonych ogórkach i kapuście. Podpowiadamy, jak je wykorzystać.

📢 Strażacy ze Zgorzelca interweniowali 37 razy w związku z kapryśną pogodą w weekend

Sobotni front burzowy przysporzył wiele pracy strażakom naszego powiatu. Łącznie w dniach 17-19 lipca strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali 36 razy przy zdarzeniach związanych z opadami atmosferycznymi, przyborami wód i gwałtownymi porywami wiatrów. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Nadchodzi czwarta fala? Zakażenia koronawirusem idą w górę. W którym województwie jest najgorzej?

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!

📢 PKS w Lubaniu już nie istnieje. W spadku po nim została galeria handlowa i wspomnienia. Zobaczcie mieszkańców i stare autobusy! [ZDJĘCIA]

PKS w Lubaniu był kultowy. Dziś nie ma dworca w Zgorzelcu, nie istnieje również ten w Lubaniu. Państwowe przedsiębiorstwo, zajmujące się transportem publicznym powstało w 1945 roku i do 1990 roku było jedyną firmą, świadczącą usługi przewozowe o zasięgu ogólnokrajowym. Sytuacja państwowej spółki skomplikowała się, kiedy rynek zaczęli zapełniać lokalni przewoźnicy, oferujący tańsze bilety i nowe połączenia. Po upadku Pekaes Lubań (ogłoszenie upadłości) transport miejski przejęła spółka pracownicza PKS Voyager, która powstała 10 grudnia 2008 roku. Zobaczcie, jak wyglądali mieszkańcy oraz sam dworzec PKS na starych zdjęciach!

📢 Trasy rowerowe do 45 km od Bogatyni. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 24 - 25 lipca?

Szukasz pomysłu na wyprawę rowerową z Bogatyni? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 24 - 25 lipca wybraliśmy 5 ciekawych propozycji. Mają różne stopnie trudności czy długości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 45 km od Bogatyni. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w okolicy Bogatyni warto wybrać w weekend 24 - 25 lipca.

📢 Afrykański Pomór Świń w Węglińcu i Pieńsku? Wskazano obszar skażony na terenie powiatu zgorzeleckiego

W związku z wykryciem ogniska ASF w powiecie zgorzeleckim Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgorzelcu wydał rozporządzenie nr 1/2021 r. z dnia 16 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu zgorzeleckiego.

📢 Wilki w fotopułapce w Borach Dolnośląskich. Jakie są ich zwyczaje? Zobaczcie FILM!

Wilki wróciły na Dolny Śląsk. Pojawiły się w okolicach Lubania, ale można je oglądać na fotopułapkach również w Bolesławcu. Stowarzyszenie "Z Szarym za Płotem" opublikowało za pośrednictwem mediów społecznościowych, kilka filmów z tymi fascynującymi zwierzętami. Zobaczcie!

📢 Druk 3D domów to nie fantazja – to już rzeczywistość. Zobacz niesamowite domy 3D z drukarki. Jak powstają te budynki?

Maszyna, która sama drukuje dom, brzmi jak science fiction, ale ta technologia istnieje naprawdę. Wielu ekspertów sądzi, że druk 3D domów zrewolucjonizuje budownictwo.

📢 Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu. Czy jest tam ukryte złoto Wrocławia? Właśnie powstaje portal wejściowy na placu budowy [ZDJĘCIA, FILM]

Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu ciekawią pasjonatów od lat. Takiego przedsięwzięcia, jakie od lat realizowane jest na Dolnym Śląsku, nie było dawno. Bazaltowe podziemia Kamiennej Góry mogą skrywać skarby i bezcenne dokumenty, których Niemcy strzegli przed 1945 rokiem, kiedy porażka wojny wisiała już w powietrzu. Po 76 latach grupa miłośników historii miasta chce wejść do środka wykutych w skale magazynów i sprawdzić, co się w nich kryje. Właśnie tworzony jest portal wejściowy. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy!

📢 Czy pamiętacie taki Zgorzelec? Tylko kilka lat, a niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania [GOOGL STREET VIEW]

Czy Zgorzelec zmienia się błyskawicznie, czy raczej dojrzewa? Sprawdziliśmy mapy Google Street View, żeby przekonać się, jak bardzo przygraniczne miasto zmieniło się na przestrzeni kilku lat. Zobaczcie, jak widzi je popularna kamera Google na zdjęciach z 2013 r. i 2017 r. Niektóre zmiany są niebywałe!

📢 Przegląd tygodnia w Bogatyni, najważniejsze wydarzenia od 11.07 do 17.07.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bogatyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.07 a 17.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto złodziejki, które grasują po Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA, NAZWISKA)”?

📢 W latach 20-tych w niemieckim Zgorzelcu tętniło życie. Tak wyglądały dwa brzegi Nysy Łużyckiej i ich mieszkańcy

Czy Zgorzelec bardzo zmieni się przez kilkadziesiąt lat? Szalone lata 20-te, o których do dziś krążą legendy zostały uwiecznione na zdjęciach ze Zgorzelca i Gorlitz. Miasto tętniło życiem, a na jego ulicach pojawiały się gwiazdy. Wśród nich Anna Pawłowa, jedna z najbardziej znanych tancerek tamtych czasów w towarzystwie swojego partnera i buldoga francuskiego. Zobacz całą galerię ze zdjęciami. Jest na co patrzeć!

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie