Zbigniew Czyż
od 16 lat
,,To był zdecydowanie najlepszy sezon w mojej karierze. Zdarzyło się wiele moich pierwszych razów. Bardzo chciałam być w finale mistrzostw świata, a tutaj przywiozłam medal. Wygrywałam również Mityngi Diamentowej Ligi. Cały sezon udowadniałam, że jestem w światowej czołówce'' - mówiła podczas Gali Gigantów Polska Press nominowana w kategorii ,,Gigant Roku'' Natalia Kaczmarek. Lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 m. Ma nadzieje, że aktualnie wysoka dyspozycja jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się w przyszłym roku igrzyskami w Paryżu.

Liderka reprezentacji Polski w lekkoatletyce

Na tegorocznych mistrzostwach świata w Budapeszcie, Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m. W finale pobiegła w czasie 49,57 s. Lepsza od 25-latki okazała się tylko Dominikanka Marileida Paulino, która jedno okrążenie pokonała w 48,76. Dla Biało-Czerwonej był to pierwszy krążek rangi mistrzostw świata. W stolicy Węgier lekkoatletka zaprezentowała się również w sztafecie 4x400 m. Reprezentacja Polski w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i Natalia Kaczmarek zajęła szóste miejsce czasem 3,24.93. Na węgierskiej bieżni wystartowała łącznie pięć razy.

W półfinale biegu na 400 m zanotowała najlepszy wynik spośród startujących - 49,50. W tym roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie ustaliła rekord życiowy, który od tamtego dnia wynosi 49,48. Rekordzistką Polski jest mistrzyni olimpijska Irena Szewińska - 49, 28. Tak szybko pobiegła na igrzyskach olimpijskich w Montrealu (1976).

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyła dwa medale. W sztafecie mieszanej 4x400 m sięgnęła po historyczne mistrzostwo olimpijskie (po raz pierwszy rozgrywana konkurencja). Natomiast w żeńskiej sztafecie 4x400 m wywalczyła srebro. Polki przegrały jedynie z Amerykankami.

W następnym roku najpoważniejszą imprezą będą igrzyska olimpijskie w Paryżu. Przed imprezą czterolecia lekkoatletów czekają m.in. mistrzostwa Europy w Rzymie oraz mistrzostwa świata sztafet.

Na poprzednim europejskim czempionacie Kaczmarek indywidualnie zdobyła srebro.