Sukcesy zawodników z Jeleniej Góry i Czarnego Boru podczas Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach w Dusznikach-Zdroju ZDJĘCIA, FILM

Maciej Sergel
od 16 lat
W dniach 18 -20 sierpnia br. w Dusznikach Zdroju odbywały się Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach „Celuj w Igrzyska”. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegach pościgowych i w biegach indywidualnych, których dystans był zależny od kategorii wiekowych i płci.

Zawodnicy poruszali się w pętlach o długości 1300 i 2300 m. W rywalizacji mężczyzn wśród seniorów pierwsze miejsce zajął Wojciech Skorusa z BKS WP Kościelisko, a wśród kobiet złoty medal zdobyła Daria Gembicka z UKS Lider Katowice.

Złoto wśród juniorów zdobył Konrad Badacz, a wśród kobiet Barbara Skrobiszewska trenujący oboje w MKS Karkonosze Jelenia Góra i Czarnym Borze.

Organizatorem Mistrzostw Polski pod honorowym patronatem posła na sejm RP Michała Dworczyka był Polski Związek Biathlonu, a współorganizatorem Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Dusznikach-Zdroju oraz miasto Duszniki-Zdrój.